| Munro a întrebat:

Cum pot fi mai popular am 14 ani, sunt timid si sunt gamer cum pot fi mai popular nu prea vorbesc

Răspuns Câştigător
| TheSearcher a răspuns:

Salut,

Zici ca esti gamer? Atunci fii popular in ceea ce faci. Ca si gamer, ai un grup de prieteni cu care joci. Tot ca si gamer, este usor sa-ti faci noi prieteni care, poate, joaca si ei acelasi joc. Presupun sa joci online. Poate un FPS, un MMORPG chiar un simplu RPG. Tipuri de jocuri mult indragite in intreaga lume. Fii bun la un joc si vei deveni popular in acea comunitate. Online, nu pot spune ca exista oameni timizi. Esti in 'largul tau'.

Jocurile nu te rup de lume, dupa cum spun unii. Acei 'unii' sunt limitati la gandire. Sunt o modalitate de a socializa, ba chiar a cunoaste mai usor starile de spirit a unor persoane si a intelege mai usor acea persoana.

4 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Tu ce intelegi prin a fi popular? raspunde-ti la intrebarea asta si vei gasi singur raspunsul.
in plus, ai specificat ca esti timid... schimba asta

| Borsko a răspuns (pentru ascovit):

Cel mai prost raspuns din istoria TPU "raspunde-ti la intrebarea asta si vei gasi singur raspunsul"

| Tyberyu_Toma_1998 a răspuns:

Vorbeste cu prieteni tai vei vedea ca si ei joaca jocuri si i vei putea ajuta
distreaza-te putin
glumele sunt la zi daca vrei sa fi popular happy

| Buburuză38 a răspuns:

Bună!

Pentru început poți socializa cu colegii de clasă, spune-le despre pasiunea ta, fiindcă așa îți dai drumul la vorbit. Ieși în oraș cu ei, distrează-te, o să cunoști și persoane noi.
Nu te grăbi, încetul cu încetul o să îți faci prieteni happy.