| UKasse a întrebat:

Cum pot scapa de depresie? De o vreme ma simt mai singura ca niciodata si plang de la orice. ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| Innsbruck a răspuns:

Si eu am fost...e o perioasa foarte grea, se petrece de obicei in adolescenta.
Trebuie sa treaca de la tine, totul depinde de tine aici.Trebuie sa gandesti pozitiv si sa faci activitati care sa te faca fericita.Peste cativa ani o sa-ti faci o familie si o sa fii fericita, nu te mai gandi doar la rau!

7 răspunsuri:
| Silvia93 a răspuns:

Ocupati timpul cu alte lucruri, ce te a facut depresiva? incearca sa iesi din starea aia, iesi cu prietenii, fa ti un program si dormi la ore devreme, trezeste te dimineata si fa ti un ceai / cafea / cicoolata calda etc

| IsabelaIssa a răspuns:

Cauta un psiholog.

| OldSoul a răspuns:

Iti cauti un iubit...

| Denly a răspuns:

Ascultă muzică, aleargă, scrie aleatoriu tot ce îţi trece prin mine pe un caiet.

| muffinXXL a răspuns:

Discuta cu cineva foarte apropiat. Mergi la psiholog daca simți ca discuția aceea nu a avut efect. Dormi bine, eu când dorm 5 ore pe noapte îmi vine sa ma spânzur, dar a 2-a zi sunt ok:-D. Uita-te la comedii si razi. Plimba-te in parc.

| UKasse explică:

Majoritatea mi-ati spus sa ies vu prietenii dar nu prea am prieteni. Am o singura prietena care e in clasa a 8 a la alta scoala si nu ne prea vedem. Nu sunt sociabila. Nici cu rude nu pot vorbi deoarece nu am multe. Pot vorbi doar cu mama, parintii mei fiind divortati. In ultima vreme nu mai pot vorbi nici cu mama pentru ca e ocupata cu noul ei iubit si ma ignora. Mai dati-mi idei, va rog.