| Akihito a întrebat:

Cum poti infrange temerile banale si irationale? Vreau sa zic imi e teama de baloane._.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

înfruntă-ți frica. cumpără niște baloane și joacă-te cu ele laughing

| Akihito explică (pentru anonim_4396):

Nu de baloan in sine imi e frica, ci de faptul ca se pot sparge in mana mea.

| alexandru0sorin a răspuns:

Man lol prima oara am crezut ca vorbesti despre balcoane gen lol alea caracteristici secundare sexuale ale femeii stii lol man

imi pare rau ca t-ie frica de baloane. mama mea mereu spuine cand ii amintesc ca mi-e frica de paianjani ca a vazut o emisiune in care un profesionist a zis ca e degeaba sa vindeci un om de o fobie ca isi dezvolta alta big grin

man poate e mai bine sa iti fie frica de baloane decat de ceva serios gen bombe big grin

| FilipSergiuPaul a răspuns:

Buna uite iti las un link sa citesti si daca vrei sa te uiti pe mine m-a ajutat foarte tare cand aveam temeri si nu stiam cu sa vorbesc cu fetele sau asa si m-a facut sa trec peste si sa inteleg se cheama anxietate sociala cica http://retman.ro/

| Alt a răspuns:

E ceva firesc sa iti fie teama de un balon ce ti se poate sparge in mana, pentru ca te va lovi. Nu considera asta o fobie, e ca si cum ai zice ca fobia ta(iti e frica de) este mersul pe cioburi.