| elenacat a întrebat:

Cum reactioneaza la voi parinti cand expuneti note mici?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, unde expuneti notele ale mici?

| Violleta2022 a răspuns:

Asa-i ca-i greu sa te faci intelasa cand folosesti cuvinte neadecvate, fara sa le cunsoti sensul?

Parintilor nu le expui nimic, ci-i informezi ca ai luat note mici, aratandu-le carnetul de note si ei te lauda sau te pedepsesc, in functie de notele pe care le-ai luat tu singura, la obictele respective.

Evident ca sunt note foarte mici odata ce esti atat de ingrijoarata si disperata ca ai fost deja avertizata dar nu ti-a pasat de parinti si ai continuat sa iei note mici.
In situatia asta parintii trebuie sa afle de urgenta adevarul fiindca vor fi contactati oricum de scoala si informati asupra notelor proaste pe care continui sa le iei fara sa-ti pese.

Eu le-as propune parintilor sa te pedepaseasca serios, odata ce repeti greseal si nu-ti pasa ca ai fost deja avertizata. de data asta as dubla pedeapsa pe 2 luni de stat incasa si invata pe rupte, fara telefon si fara computer, poate de data asta iti vei respecta parintii si vei lua scoaa si invatatul in serios.

"acum 15 ore | elenacat a întrebat:
Cum pot expune niste note mici fata de parinti si sa scap de pedeapsa chiar daca ei stiu ca nu am invatat si mi-au atras atentia deja? da, stiu ca nu sunt o.k. dar nu vreau complicati."

| elenacat explică (pentru Violleta2022):

Daca sta un om 2 luni acasa nu inseamna ca ii creste notele.

| 120bulevard a răspuns:

Mai trebuie sa cresti, o sa realizezi ca notele alea au fost doar niste numere fara valoare dupa ce termini scoala, asta venind de la un premiant in liceu.

| TudorRebecca18 a răspuns (pentru 120bulevard):

În sfârșit cineva cu cap.Multumesc! De un timp întâlnesc numai obsedați de "importanța notelor"