| Vara200 a întrebat:

Cum sa aflu daca ma iubeste un baiat pe care eu il iubesc?

Răspuns Câştigător
| IoanaStefania a răspuns:

Buna,pai poti afla nu neaparat dupa vorbe,ci si dupa gesturi,se poate ca un baiat sa te placa dar totusi sa nu iti spuna din diferite motive,poti sa iti dai seama daca intra in vorba cu tine des,te baga in seama,iti zambeste foarte des,iti cauta apropierea,te priveste cu drag si intens,se pierde cu privirea atintita spre tine,iti vorbeste frumos,te respecta,te cauta,iti ia apararea,il intereseaza viata ta,ce faci si cu cine esti,iti pune diferite intrebari sa afle cat mai multe despre tine,te suna sau intra pe mess cu tine in vorba,iti fura un pupic pe obraz,te ia de manuta,acum depinde de baiat,nu toti sunt la fel,altii se rusineaza,tremura cand e langa tine, se inroseste, isi pierde glasul.nu e chiar asa greu sa afli daca te place,doar sa fi putin atenta, acum depinde de baiat, ca unii pot sa ascunda foarte bine faptul ca te plac!
funda?winking

12 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

Pune pe cineva aproapiat să-l întrebe.

| BloodPrison a răspuns:

Pai intreaba-l direct nu mai fi aasa de rusinoasa, rusinea trece

| Bubuu a răspuns:

Întreabă.i prietenii dacă aveţi prieteni comuni dacă simte ceva pentru o fată, uită.te la el dacă te priveşte, iar dacă atunci când îl priveşti întoarce capul ar fi un semn...se comportă mai special decât cu alte fete, caută subiecte de vorbă cu tine...

| Diddy a răspuns:

Semnele care ar trebui sa fie daca te place sunt urmatoarele:
1. Se tot uita la tine, iti fura cate o privire.
2. Te tachineaza.
3. Uneori, cand te admira uita de tot ce se intampla in jurul lui, e fermecat de prezenta ta.
4. Inventeaza pretexte pentru a fi langa tine.
5. E mai amabil, mai atent cu tine decat cu celalate.
6. Cand te intelege bine cu alt baiat, devine gelos, si incearca sa va distraga atentia.

| Florin a răspuns:

Invita-l la o intalnire romantica,vezi cum se comporta cu tine,daca iti place, spune-i ce simti pentru el, funda?

| WithoutYou a răspuns:

Pai, sunt multe semne cum ca un baiat te place: trebuie sa stea mai mult cu tine decat cu celelalte fete, sa fie mai atent cu tine. daca nu exprima nimic, atunci incearca sa te dai la el. daca iti raspunde, poate te place. daca vezi ca totul merge bine intre voi, marturiseste-i sentimentele tale. succes!:*

| AndreChan a răspuns:

Ii spui pur si simplu dar mai intai ii spui tu ca-l iubesti crede-ma merge

| 1321 a răspuns:

Poi intreaba`l in fata asa esti sigura sigura daca te place sigur.Succes.Funda?

| danut a răspuns:

Cel mai sigur il intrebi.

| Jhonny48 a răspuns:

Pai iti dai seama dupa cum se comporta cu tine...adica te privese asa pe sub spranceana.iti vorbeste frumos...glumese cu tine si te face s razi chestii din astea se mai uita cateodata la tine in ora.

| nushdastea a răspuns:

. sincera sa fiu nu stiu am aceeasi problema!