| Catalincic a întrebat:

Îl iubesc  foarte tare pe un baiat  cum sa a flu daca el ma iubeste?

6 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Buna. Daca acorzi atentie baietilor poti identifica niste indicii ca este interesat de tine.: Baietii sunt in general vizuali prin natura lor. Daca este interesat nu va fi capabil sa-si tina prea mult privirea departe de tine. Fie ca este atras de felul in care arati, fie ca este interesat de modul cum esti imbracata sau de miscarile tale, va simti nevoia sa se uite. Poate chiar sa se indragosteasca la prima vedere. spuneam zambetul este un indicator ca cineva te place. Daca il surprinzi ca se uita la tine si zambeste cand privirile voastre se intalnesc exista o mare probabilitate sa te placa. Daca o face o singura data s-ar putea sa fie doar prietenos, daca o face de doua sau mai multe ori, e interesat.Te tachineaza: Poate parea paradoxal, dar se prea poate sa te tachineze pentru ca te place. Unii baieti nu stiu sa-si arate sentimentele sau poate nici macar nu-si inteleg sentimentele. Altii vor sa-ti spuna ca le place de tine dar pur si simplu nu stiu cum exceptand acest caz, cand te tachineaza. In timp ce te pot enerva aceste actiuni, intelege ca poate fi o forma de atentie. Ai putea sa-i raspunzi si tu la fel, e o metoda buna de flirt. Face lucruri dragute: Multi baieti vor face lucruri dragute pentru tine daca li se da ocazia.
S-ar putea oferi sa iti duca lucrurile, sa-ti tina usa, sau alte actiuni pentru a te ajuta.

Incearca prea mult: Pentru a-ti atrage atentia si a te castiga baietii uneori incearca foarte mult. Asta se poate intampla sub forma de a incerca sa fie excesiv de amuzant (de obicei sfarsesc prin a esua in a fi amuzanti) sau prin a-si arata aptitudinile atletice.
Concluzia:

Il placi si nu stii care e primul pas? Zambeste-i si vezi daca iti raspunde. De aici iti dai seama daca merita sa- i acorzi atentie si timp, sau ramai deschisa sa-i observi si pe ceilalti din milioanele de baieti.
Daca vrei sa fii sigura il poti chiar intreba dar ai grija cum o faci. Foloseste umorul si intrebarile indirecte. Indrazneste!

Succes,

| Catalincic explică (pentru madyddd):

Da dar ii zimbesc insa el se uita serios uneori zimbeshte pe sub mustati!

| madyddd a răspuns (pentru Catalincic):

Concluzia mea e ca sunt sigura ca simnte ceva pentru tine dar cum ti-am mai spus baieti au teama asta de abordare. o sa vezi ca in curand totul o sa vina din ambele parti! sper ca te-am ajutat si daca da. poti sa imi dai si mie o fundita? happy pupici.

| Catalincic explică (pentru madyddd):

Sigur mi-ai fost foarte folositoare

| CrazyKitty a răspuns:

Intreba-l

| Catalincic explică (pentru CrazyKitty):

Dar sunt foarte rusinoasa si nu am tendinta de al intreba!