| piciux23 a întrebat:

Cum sa scap de balbaiala? ma balbai de cand sunt mic, astept idei/trucuri de la balbaiti sau de la persoane care au fost balbaiti si numai sunt happy

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un logoped te-a văzut până acum?
Pa, pa.

| AtateaConditii a răspuns:

Poi cand ma balbai de obicei cand am emotii spun phui sau ma prefac ca scuip si o iau de la capat, si asa nu ma fac de ras si pot sa reformulez, chiar ajuta incearca.

| Iubibilăă a răspuns:

Reformuleaza.

| Andrey3oo7 a răspuns:

Dupa mine, poti repeta de mai multe ori un cuvant sau... vorbesti mult si correct happy Te-am pupat happy