| anonim_4396 a întrebat:

Cum se numesc acei oameni care ii iubesc doar pe cei din familia(parinti, bunici) si chiar pe cineva apropiat (prietenul cel mai bun sau chiar un var), dar in rest vad in ceilalti oameni doar un obstacol,o competitie,fiind oarecum distanti, nerelationand foarte mult, dar nu din cauza ca le este rusine de ceilalti, pur si simplu nu le place foarte mult in compania "strainilor"?
Multumesc!

2 răspunsuri:
| Aditzu a răspuns:

Daca este la un nivel destul de grav indiferenta emotionala fata de alte persoane si faptul ca se crede in competitie cu alte persoane, cred ca este o disfunctie psihologica. daca persoana iti este cunoscuta recomanda-i un psiholog.

Bft.

| danutzu96 a răspuns:

Antisociali?