| Anonim42342 a întrebat:

Daca am 20 de ani este rusine daca nu beau si nu fumez? multi rad de mine si spun ca sunt pampalau, ar trebui sa ma apuc? nu prea vreau sa ma apuc deoarece fac sala.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Omule e bine ce faci, dar daca te invita sa bei ceva vreo ruda nu refuza, e gratuit pana la urma. Moderat e indicat sa consumi

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Nu trebuie sa faci si tu ce face lumea.
Ai calitati care rar se gasesc in ziua de azi, trebuie sa ai grija de sanatatea ta, iar daca nu doresti sa fumezi si sa bei, nimeni nu te poate forta!
Nu face ceva impotriva vointei tale doar ca trebuie sa te accepte grupul tau de amici.
Daca te considera amicul lor, trebuie sa te accepte asa cum esti, daca te forteaza, schimba cercul de amici.
Craciun fericit alaturi de cei dragi happy

| RAY a răspuns:

Cei care fumeaza si beau de fapt isi sicnucid sanatatea, daca ai asa prieteni lasi in lumea lor, selecteaza oamenii dupa carcter, multi sunt gunoaie, putini sunt oamenii sa stii asta in viata

suntserios
| suntserios a răspuns:

Rusine este ca la 20 ani nu stii singur ce e bine si ce e rau si nu esti destul de matur sa faci fata unor comentarii de genul

| Fatamuntilor a răspuns:

Schimba anturajul, gaseste-ti de munca.
Munceste 8 -10 ore pe zi si nu vei mai avea timp de mers la baut!

| Divy a răspuns:

Dacă nu bei apă laughing da e tongue

Glumesc omule doar pentru că uni fac asta nu înseamnă că dacă nu faci este ceva rușinos. Ia aminte cirosesc bani, sănătate și timp, în care ar putea face ceva mult mai bun. Lasă-i să râdă cel ce râde la urmă râde mai bine laughing

Plus că dacă mănânci sănătis și faci sală ești mai puternic decât cel care nu face asta!

Nu are rost să te apucii de aceste vicii pe care mulți le practică. Nu urka turma fi diferit chiar unic dacă poți!

Mult succes și Crăciun fericit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omule, la 20 de ani să-ți pui astfel de întrebări? Nu te lăsa influențat de ceilalți, chiar dacă efectul ăsta de "turmă" e destul de mare. Foarte bine că nu bei și nu fumezi, să o tot ții așa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Nu este nici o rușine, ești un exemplu de urmat pentru toți adolescenții din ziua de azi, în plus nu îți strici sănătatea și banii.
Când am fost la spital, era un băiat acolo de 17 ani care intrase în comă din cauza alcoolului sau un coleg de generală care atunci avea 14 ani, a dorit să încerce ceva mai mult decât o simplă țigară, intrând în comă de la droguri.
Pentru că mergi și la sală, asta demonstreză că ai grijă de tine, nu ca toți ratații care colindă din club în club, se mai iau și la bătaie și mai apoi fac pe victimele și spun că „ce au făcut ei să merite asta".
Tatăl meu are 42 de ani,nu bea, nu fumează, joacă fotbal și se simte foarte bine, arată și mai tânăr și plin de viață.
O viață fără tutun și alcool este o viață fericită și cu durată mai lungă.
Așa că, nu te mai lua după toți ratații care încearcă să te bage în turma lor.
Diferit este frumos.

| Madesz a răspuns:

Daca tii la sanatatea ta, nu te lua dupa gura,, smecherilor"... Poti sa bei alcool, dar moderat.

Răspuns utilizator avertizat
| Nonzen a răspuns:

Nu, e ceva admirabil! Ar trebui să le spui că în 5 minute poți fii ca ei, dependent de alcool și țigări, dar ei nu se lasă în 5 minute de alcool și țigări.
Ești de apreciat! Toate cele bune! big grin

| NBD02 a răspuns:

Hey nu trebuie sa faci ce fac altii..nu te lua dupa ei happy daca ei vor sa isi distruga sanatatea si sa moara mai repede asta e treaba lor dar tu faci ce vrei cu viata ta..nu e ceva rusinos sa nu fumezi sau sa nu bei. happy