| Bixuuuuuu a întrebat:

Daca mi s-a termina ciclul acum 2 zile si am facut sex cu prietenul meu, risc sa raman insarcinata? mentionez ca am folosit prezervativ! Vreau raspunsuri serioase!

Răspuns Câştigător
| ale28bz a răspuns:

Din câte ştiu eu Metodă, calendarului" e folosită din vechii timpuri, dacă ţie ţi se terminase cu 2 zile în urmă erai în perioada infertilă perioada în care nu se produce de regula ovulaţia
Dacă ai un ciclu regulat această metodă e sigură 67-70%
2 tu ai folosit şi prezervativul care în condiţii normale de utilizare este cel mai sigur mijloc de contracepţie 98% în 2% din cazuri apar erori în utilizare, defecte de fabrică, sau accidente (ruperea în timpul actului... artistic)
Aşa că în cazul tău sunt 165-168% şanse să nu fii însărcinată, dă-mi fundă ca să nu trimit barza la tine.

| Bixuuuuuu explică (pentru ale28bz):

N-ai cum s-o trimitilaughing

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă l-aţi folosit corect şi nu era rupt sau ceva atunci nu.

| mona a răspuns:

Daca v-ati protejat nu ramai insarcinata

| mariapopa1234 a răspuns:

Daca prezervativul nu s-a spart..nu cred