| AndreutZa_8813 a întrebat:

Daca rupi o alunita dupa spate poti sa faci ceva? :-ss

Răspuns Câştigător
| Cosmina_2740 a răspuns:

Nu trebuie sa te iei dupa noi...pentru ca ne dam doar cu parerea...mergi la un doctor specializat si fa asta cat mai repede, ca sa nu apara complicatii. O zi buna si sa ai grija de tine... daca nu faci tu asta, nici sa se vor oprii altii in loc pentru. suferinta ta!

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca o rupi o singura data, probabil nu e nici o problema. Oricum vreo cateva luni supravegheaz-o: daca creste, e neregulat pigmentata, doare, sangereaza du-te la dermatolog.
Daca e intr-o zona traumatizabila si o rupi des, atunci mai bine o scoti.

| pίTίк a răspuns:

Da. poti face cancer.este cel mai indicat sa mergi la medic...

| Moneyandfame a răspuns:

Cum ma sa rupi o alunita? Mai ales "dupa"spate? Pe ce lume traiti frate?

| sese a răspuns:

Daca s-a rupt accidental nu-i bai(probabil a cazut singura mai degraba)
Mai nou sunt doctori care opereaza alunitele dar in urma unei examinari si analize evident. Daca ti neaparat poti face un test asta ca sa stai linistita.

| Ja_Rule a răspuns:

Eu stiu pe un prieten de al meu care i-a murit taicasu pentru ca o femeie ia rupt alunita cand era la padure.si a murit. apay nu stiu. daca aia era.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune putina apa oxigenata...si nu o sa mai ai nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e de joaca cu alunitele, sunt o forma de tumori, benigne. Du-te la doctor, e foarte periculos sa le rupi.

| andreea_4070 a răspuns:

Eu zic mergi la doctor. Știu o persoana care a murit din cauza asta... și îmi era o buna prietena păcat. Daca mergi la doctor o sa îți treacă din păcate persoana aceea nu a mers la doctor.