| IustinaSiAtat a întrebat:

Dati-mi plz si mie niste statusuri de nervi, de prieteni falsi.

Răspuns Câştigător
| Yryna14 a răspuns:

,, nervix(...so,dnd" cel mai simplu, sau,,, loool cati priateni falsi:-o.as vrea sa-i numar dar nu prea cred ca numaratoarea s`ar tarmina vreodata" sau,, am aflat ca nu poti avea incredere in nimeni, am aflat ca la cel care te astepti mai putin te poate trada, am aflat ca nimanui nu-i pasa daca sun fericita sau trista, am aflat ca in lume exista mai multa ura decat prietenie"... sper ca am fost de ajutortonguepwp:*

9 răspunsuri:
| redrosegirl a răspuns:

In padurea cu alune aveau casa 2 pitici, vine pupaza si spune…MARSH…MARSH. de aici!

cica au pus turcii la intrarea in moschee un cuvant scurt neinteles nici de cei mai mari intelepti : ‘DND’

am nervi.Pr0blemee!? Stiam! si pentru tine, spune-i cui ii pasa! Nu`mi pasaa Ce crEzi tu, si ceilalti!winkingSupaRa-te! Nu potI sa-Mi spuI pa, PentrU ca, nu ti"aM raspUns La bunA!winking
Tii la viata ta? smug daca da, atunci paaa!winking

Te crzi cel mai tare din cartier, dar cand ma uit la tine esti gata sa lesini, nu te mai crede tare, ca daca iti zic ca te plac, mori!

Am in jur numai pieteni falsi! Te numeri printre ei?

Please try again never.

Lasa-ma mai repede in pace, daca nu vrei sa te iau la suturi prin lista mea!

Show Nervous Icon

Ai treaba si te retin cumva?

Taci acolo ca n-am chef de tine!

" Nu-mi stricatzi praosta dispozitzie… "

Poti sa faci ce vrei cu viata ta. Mie chiar nu-mi pasa. Mi-am dat seama ca fara tine. Viata e mult mai frumoasa!

O prietenie adevarata inseamna o prietenie in care cele doua persoane sa aiba incredere una in cealalta... daca una dintre ele se indoieste de cealalta inseamna ca acea prietenie este una falsa

o prietenie falsa duce la durere nesfarsita, asa ca prietenii trebuie alesi cu multa chibzuintza.

Prieteni adevarat? ha...Nu exista! Toti, mai devreme sau mai tirziu te tradeaza!

Ma inec in lacrimi si mor de durere! si nimeni nu-mi vine in ajutor! Concluzie: Prietenii nu exista!

Un cerc de prieteni nu se face cu compasul…

Ma sustin mereu si de cea mai mica urma de speranta.Doborata de voi? Niciodata

A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don't carry knives.(Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten in spate. Dar prietenii adevarati nu poarta la ei cutite).

Fum prea scrum se stinge tot acum
Acum o prietenie moare
Nu mai poate respira
I-ai luat tot oxigenul
Prin tradarea ta...

Cortina uitarii nu va cadea niciodata peste minunatul decor al prieteniei sincere, chiar daca scena a luat sfarsit.

Un prieten adevarat nu te consoleaza atunci cand ai gresit ci te cearta, un prieten adevarat nu-ti spune vorbe dulci ci realitatea ca sa iti dai seama unde gresesti...

Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap, prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.

Prietenii adevarati te ridica daca esti jos, prietenii falsi nu-i intereseaza si te lasa jos.

Prietenii adevarati te conduc pe ultimu drum, aia falsi nici nu-i intereseaza ca te-ai dus.

Prietenul adevarat se distreaza la tine acasa, dar a doua zi te ajuta sa faci curat, prietenul fals se distreaza, rupe tot si apoi pleaca fericit, nu te ajuta cu nimic …

Prietenul adevarat iti spune nu mai bea, prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…

Prietenul adevarat nu profita de tine, prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva.

Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.

Prietenii adevarati iti spun " Ce mai faci? ", prietenii falsi cand incep cu asa ceva stiu ca au nevoie de ceva.

Prietenii adevarati si-ar da viata pentru mine si eu pentru ei, prietenii falsi nu ar misca un deget pentru mine.

Cu prietenii adevarati pot vorbi orice ca a doua zi nu imi aud vorbe, cu prietenii falsi de vorbesti ceva toti stiu ce le-am zis.

Un prieten adevarat iti da sfaturi cand ai probleme, un prieten fals iti da doar sfaturi rele.

Un prieten adevarat iti da bani si nu tii cere inapoi, un prieten fals iti da ceva, ii esti dator cu viata.

Prietenii adevarati nu m-au uitat cand au vazut ca nu mai am, prietenii falsi cand au vazut ca nu imi am toti au plecat.

Pana acum ceva timp credeam ca am destui prieteni adevarati pe care ma pot baza mereu. Dar iata ca aparentele insala.

| Mandy a răspuns:

Cum te-a tradat?

| IustinaSiAtat explică:

Sa prefacut imi fi prieten si dupa ma tradatsad

| NickiMinaj a răspuns:

rolling on the floor Daca stiam ca-mi pot repara viata cu un status... ohooo, de cand il puneam. Imi luam toate hainutzele roz + placa de par si ma mutam pe messenger.

| Extasy a răspuns:

Sunt pe bune doar cu cei pe bune. daca e nevoie dau si NUME.prostii ma enerveaza la culme si ma amuza cand ii vad in spumee

Iti zic prietene revino-ti in fire! E-o linie extrem de subtire intre indiferenta si nesimtire! straight face

Prietenul fata-n fata ti-e tovaras bun, dar pe la spate te injura de zici ca-i nebun!

Am problme cu articulatiile, in sensu` ca ma doare`n cot de voi!

Din 10 prieteni stii ca 5 sunt falsi, iar daca apare o prb, inca 3 fac pasi.De
obicei ii citesti rapid pe cei care iti zambesc si de fapt nu te inghit.
Asta e despre prietenii care sa fie clar:Te-au lasat o data si sunt gata sa o faca iar!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Niciodata Plina De Mine…Intotdeauna Satula De Voi!

2.Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta, prostia si stiti dc… pentru ca se raspandeste.

3. In viata trebuie sa fii sigur pe tine… sa nu ai incredere in nimeni… ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca… gandeste`te si fi sigur pe puterile tale nu a altora!

4. omplimentele tale nu ma ridica.criticile nu ma coboara.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altii sa fiu.nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot.sunt ceea ce sunt. iar daca nu-ti convine nu ma plang.

5. Un cerc de prieteni nu il faci cu compasul.

6. Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc si singura!

7. As vrea sa fiu cum o sa fiu asa ca lasati-ma sa traiesc cum stiu. Lasati-ma sa fac si bune si rele ca sa stiu macar ca sunt greselile mele.

8. ←♥→Nu ma doare ca vorbesti prea mult atat timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult←♥→

9. ←♥→Nu’s fitoasa… prea putin imi pasa… uita’te la tine si apoi vorbeste de mine! Ati uitat: AM TUPEU… Ramane-ti in spate CA IN Fata SUNT EU!←♥→

10. Prietenii falsi sa de BUZZ! astazi fac prezenta

11.Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.

12. Nimic, niciodata, nu va inlocui pe camaradul pierdut. Caci nu pot fi creati vechi camarazi.

13. Nu are nicio noima sa cersesti prietenia.

14. Imi place sa stiu totul despre noii mei prieteni, dar nimic despre cei vechi.

15. E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el.

16. Vor exista mereu oamenic are te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara.

17. Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.

18. Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine.

19. Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.

Prieteni ca tine gasesc la orice colt de strada.

Lumea asta te distruge, Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J

Daca razi, toti vor rade cu tine? daca plangi, vei plange singur

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.

Leave me alone `cause I am away! DND!

Daca tot ce ai este un ciocan, toate obiectele din jur iti par cuie.

Am in jur numai pieteni falsi! Te numeri printre ei?

Nu te deranja sa ma deranjezi!

Cei care incearca sa isi inece necazurile in bautura uita un lucru: necazurile stiu sa inoate.

Observati bulina ROSIE! E ca si cand as fi pe ciclu, te bagi peste mine se lasa cu sange.

Nu ma scoateti din papuci, ca ma infuriati de-a binelea!

Please try again never.
eMAG iti da 5% inapoi - eMAG Furnizorul solutiilor complete!

Cand te-ai nascut plangeai, iar toti cei din jur radeau. Traieste-ti viata in asa fel incat atunci cand o sa vina clipa tu sa razi iar cei ce vor sta in jurul tau sa planga.

DND… sunt alergica la fraieri!
20. Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.
Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten in spate, ar prietenii adevarati nu poarta la ei cutite.
Multi rostesc cuvantul 'prietenie' dar putini il inteleg.
Prietenia este un ocean pe care multi vor sa-l treaca... dar pana la malul celalalt majoritatea se ineaca.
E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el.
Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.
Am in jur numai pieteni falsi! Te numeri printre ei?
Si mai sunt cateva aici:
http://wolverine92.wordpress.com/2009/09/10/o-simpla-comparatie/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga nu ai funda?
shame on you

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute