| Picsii a întrebat:

Dati-mi si mie niste statusuri de invidie si ura...

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

-Cand ma barfesti,imi dai satisfactie…
Cand ma invidiezi,imi dai importanta…
Cand ma copiezi,imi dai valoare…
Orice ai face, pe mine nu ma doare`!
-Invidia este oglinda a ceea ce crezi ca nu poti.
-Numai dupa invidia altora iti dai seama de propria valoare.
-Te crezi in stare sa ma poti judeca? Incearca dar mai intai fa o analiza avand ca subiect de studiu persoana ta!
-Asa a fost mereu si nu se va schimba ceva, pentru ca nu au o viata-a lor stau s-o comenteze pe-a mea dar eu ma amuz si nici nu stiti cat ma bucur ca ei sunt soricei in ochii mei de vultur.
-Intotdeauna cel ce invidiaza si este nefericit, se imbata cu apa rece si se crede invidiat.
-Mi-e mila de cei care invidiaza, dar zic ca-s invidiati, care imita fericirea doar sa-si ascunda nefericirea
-Imi iubesc prietenii dar dusmanii ii ador pentru ca invdia lor ma face sa fiu cu o treapta deasupra lor…
-Lumea are invidie numai pe cine ar vrea sa fie…
-Daca invidia ar produce febra intreaga lume ar fi bolnava! …
-Vorbeste-ma pe la spate, voi fi plina de bucurie… Critica ta ma ajuta sa-mi indeplinesc visele. Invidia ta imi hraneste orgoliul.
-Invidia este ura faţă de superioritatea altuia.
-Invidia este pedeapsa ce se biciuieşte singură.
-Fite, gesturi si tupeu, ai vrea tu talentul meu.
-Macar eu pot tine dieta, tu nu!
-Pentru unii bunul simt dauneaza grav sanatatii, motiv pentru care refuza sa aiba asa ceva.
-E timpul sa trec la nivelul urmator. Ce pacat ca tu ramai la capitolul anterior.
-Decat sa plang cu voi, prefer sa rad de voi!
-Tuturor celor care au aruncat cu pietre in mine: Multumesc! Doar cu ele mi-am putut construi castelul.

| Picsii explică (pentru faramatania):

Mersii:*

| faramatania a răspuns (pentru Picsii):

Pentru puțin!

5 răspunsuri:
| hax0r a răspuns:

"valoarea mea, valoarea mea".
"sa moare dusmanii",
"ma dau cu Cianel la subrat tu te dai pa haine"

| Enache_Aura_2000 a răspuns:

Ii spui simplu in fata : esti prost/proasta

| Enache_Aura_2000 a răspuns:

Tuturor celor care au aruncat cu pietre in mine: Multumesc! Doar cu ele mi-am putut construi castelul.