| Crisaul a întrebat:

De ce am asteptari mari de la cineva, chiar daca stiu ca m-a dezamagit sau m-a ranit? Si asteptarile mele continuaaaa, si tot sunt dezamagit de fiecare data... Cum scap de rahatul asta? Ce fac sa nu mai am asteptari de la nimeni? Chiar as vrea sa nu mai am asteptari de la nimeni si nimic, ca de fiecare data sunt dezamagit de oricine, dar nu pot. Ce fac sa nu mai am asteptari? E enervant rau.

Răspuns Câştigător
| Strongerthanyou1 a răspuns:

Cu totii am trecut prin asta macar o data in viata! Deci in primul rand, incearca sa-ti imaginezi ca orice cuvant din partea anumitor persoane este ireal, cu cat pare mai frumos gandeste-te ca nu e adevarat, incearca sa nu-ti faci sperante, si sa te concentrezi mai mult pe tine si pe ceea ce-ti place sa faci! Cat despre faptul ca te-a ranit sau dezamagit, nu merita sa mai ai asteptari, mai ales ca acea greseala se poate repeta cu usurinta!

1 răspuns:
| Bridgit15 a răspuns:

Buna, daca cineva te-a dezamagit e normal sa nu vrei sa nu mai ai incredere in nimeni. E o reactie perfect normala, numai ca desi majoritatea oamenilor sunt doar pe interes, mai exista si unii (rari) in care te poti increde, trebuie doar sa fii mai atent in cine iti pui increderea. Starea asta pe care tu o ai acum o sa treaca doar cu timpul, in afara de asta chiar nu mai e alta solutie.
Sper ca te-am ajutat macar putin si daca o sa ai nevoie sa vorbesti cu cineva, poti sa imi trimiti un mesaj.