| anonim_4396 a întrebat:

De ce cand urinez, urinez pe langa toaleta sau pe picioare? ps : Sunt baiat am 12 ani

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce, nu vezi bine, sau nu esti in stare sa-ti tii cuculetul cu mana?
Aseaza-te pe WC, decat sa uzi cu urina, totul in jur.
Iar daca cuculetul nu se decaloteaza, spune-i mamei sa te duca la medic, pentru ca ai probabil FIMOZA si este nevoied e interventie chirurgicala acum, cat esti inca in crestere, sa-i dea voie cuculetului sa se dezvolte.

| Alcantara50254 a răspuns (pentru Violleta2022):

Imi este rusine sa-i spun pentru ca sant mic

| Violleta2022 a răspuns:

Cand sunt probleme de sanatate cum este a ta, este bine sa lasi rusine la o parte si sa le spui parintilor ca sa te duca la medic, pentru a primi ajutor, acum cand esti inca mic si cuculetul are nevoie de ajutor ca sa se dezvolte.

| iar99Teo a răspuns:

Problema sta in pielea prepuțului care direcționeaza jetul de urina imprastiat.
Solutii:
- fie tragi pielea putin si jetul se concentreaza in aceeasi directie
- fie daca esti acasa si ai la dispozitie toaleta curata poti sa faci din pozitia asezat pe toaleta.(nu trebuie sa faci din picioare).