| Gabry a întrebat:

De ce eu?! Nu pot vorbi cu un baiat pe care il plac! Daca ma intreaba ceva incep sa tremur, sa transpir, imi bate inima de sare din piept si uit toate cuvintele, daca incerc sa-i spun ceva ma balbai! Pot sa vorbesc cu fete, cu baieti pe care abia i-am cunoscut...cu orice persoana in afara de baiatul pe care il plac! Ce pot sa fac sa nu mai fiu asa timida?

Răspuns Câştigător
| ancalazar a răspuns:

Inainte de a incerca sa iubesti pe altcineva trebuie sa te iubesti pe tine! Nu cred ca pe vreun baiat in lumea asta il deranjeaza ca o fata s-a imbujorat cand vorbea cu el ...Eu zic sa te accepti pe tine (pentru ca timiditatea vine dintr-un fel de nesiguranta) si sa nu te impacientezi atat de tare cand il vezi... Iubeste-te ca sa poti iubi si sa fii iubita!happy

22 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Nu esti timida, esi indragostita, si exact astea sunt simptomele pe care trebuie sa le ai. Daca stai mai mult prin preajma lui, o sa iti revii.Incearca sa te stapanesti, e un simplu baiat, nu e nici un printz sau vreo mare vedeta.Bafta

| inna a răspuns:

Incearca sa-l vezi ca pe un simplu amic...gandeste-te ca in fata ta nu se afla cel pe care il place, sau cand vorbesti cu el pe mess, la telefon etc.Relaxeaza-te un pic, incearca sa-ti controlezi respiratia, pana la urma si el e un simplu baiat poate si el are emotii dar stie sa si le controleze.Incearca sa nu-l mai vezi ca pe Fat-Frumos ci ca pe un tip obisnuit.

| JackieSue a răspuns:

Sa te calmezi...sau uita-te in alta parte cand vorbesti cu el, asa poate uiti macar pentru 2 cuvinte ca nu mai e acolo.

| yanny`s a răspuns:

Esti prea entuziamata cand il vezi. e ceva normal daca il iubesti. poate ca nu esti timida, incearca sa te relaxezi si sa te gandesti ca e mai bine sa vorbesti cu el, decat sa il pierzi.

| Gabry explică:

Multumesc pentru ajutor!

Cipartoc imi poti spune numele tau adevarat?happy

| Viuvi a răspuns:

Daca vei sta mai mult langa el te vei obisnui si te vei simti in largul tau...nu ai de ce sa-ti faci griji toate am trecut si vom mai trece prin asta .so...curaj!
Ai nevoie de asa ceva!
Te-am pupat :*

| zuzushi a răspuns:

Ceea ce ti se intampla tie e ceva foarte simplul. te-ai indragostit!
e ceva super frumos!:X..incearca sa te autocontrolezi sau sa depasesti frica si sa i vorbesti baiatului respectiv happy

| Linda a răspuns:

Asa e aproape la toti, parerea mea. Vorbeste putin, banalitati. In timp iti mai bine inima la loc.

| marry a răspuns:

Esti indragostita :X

| ejaxz a răspuns:

E vorba de faptul ca esti indragostita si iti expui mai greu sentimentele infata celui drag.Am patit-o si eu, dar am scapat de timiditate atunci cand mi-am dat seama ca si el ma place.Acum sunt ff fericita.Am o relatie de 9 luni si sper sa dureze o viata.Invinge-ti timiditatea! Vorbeste!

Răspuns utilizator avertizat
| diiiiiannnnaa a răspuns:

Noi doua ar trebui sa ne uam de mana. straight face la chestiile astea sunt foarte timida. dar in rest nu am nico treaba! incearca totusi sa te autocontrolezi. asta fac eu! Incearca :*

| Ciprian271 a răspuns:

Tu nu esti fata care ma place. GAbi. AA. Sa-ti dau un sfat ca sa nu te mai balbai cand vorbesti cu mine. Pai gandeste-te ca nu ma placi si eu oricum nu te plac si o plac pe andreea nu pe tine.

| lili_1880 a răspuns:

:O:O:O:O cred ca nici eu nu puteam sa o spun mai bine. sunt in EXACT aceeasi situatie. si nici eu nu stiu ce sa fac worried

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i neaparat timiditate, asa eram si eu la inceput laughing
pfai, ce-mi batea inima si-mi tremurau genunchii de vai si amar
vroiam doar sa fug, sa nu ma vada in halul ala
mai si paleam laughing
si mie imi placea mult de el si stiam ca si lui de mine tongue
noroc ca el e mai curajos, altfel...iti inchipui

stiu prin ce treci

cateva reprize de "inspira, expira" te ajuta

eventual stai jos, sa nu cazi de pe picioare laughing

don't worry, trece cu timpul, va apropiati mai mult unul de altul si-ti va inspira incredere, vei putea fi tu insati in compania lui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai nevoie de incredere in tine
Vorbitzi despre un subiect care tie iti place ft mult
Nu il lasa sa zica nimic laughing vb doar u si o sa te obisnuiesti cu el si o sa vb cursiv cu respectiva persoana ...cu EL
xoxo
by zui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu o sa vb cu el nu o sa afli niciodata daca el te place fa-ti curaj

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa vorbesti cu el infrunta-ti frica .Scrie un bilet ce simti u despre el si cand o sa vorbesti cu el la tlepon citeste mesajl scris.Dar te sfatuesc sa citesti mesajul de10 ori ca sa nu te balbai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa vorbesti cu el infrunta-ti frica. Scrie un bilet ce simti u despre el si cand o sa vorbesti cu el la tlepon citeste mesajl scris. Dar te sfatuesc sa citesti mesajul de10 ori ca sa nu te balbai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gabry eu as face asa: mas duce la el cu ochi n ochi lui si i-as sune ce smnt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bagate cu el in seama

| psycheddelic a răspuns:

Esti proasta))xDD