| Sabby10 a întrebat:

Sunt o fire timida,iar cand trec pa lenga un baiat pe care il plac,intorc privirea spre pamant, iar daca vorbesc atunci pe drum cu mama sau cu prietena mea, schimb repede subiectul si incerc sa fac o gluma. Daca ma uit o clipa la el incep sa ma balbai si repet intruna aceeasi fraza pa care o spuneam inainte sa il vad.
Cum ar trebui sa arat unui baiat ca il plac?
Daca lui ai place de mine se comporta un pic altfel?
De obicei un baiat cum poate fi impresionat de o fata?
As vrea niste pareri de la niste baieti.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Iti voi raspunde ce cred eu, nu stiu cum gandesc toti ceilalti oameni, dar sa speram ca te pot ajuta happy
1.Depinde. Cu cat el e mai timid(si eu sunt) are nevoie de mai multe semne petru a avea certitudinea ca il placi. Sunt multe moduri in care poti face asta. Zambete, priviri, aluzii, il poti chema sa te insoteasca cand mergi undeva ca sa petreceti mai mult timp singuri, te asezi langa el cand iesit cu prietenii/colegii (daca faceti asta), il poti invita in oras sau la o plibare sau poti sa ii spu direct. Mai pot fi si alte lucruri, dar asta imi trece prin cap acum. Faci ce poti, stiu si eu cat de greu e sa faci ceva aparent banal...
2. Daca vrea sa iti arate asta, da, daca nu vrea sa iti arate asta, probabil ca nu. Daca ii place de tine, in general, nu vrea sa te supere, ii e greu sa te refuze, vrea sa te ajute in orice faci...
3. Daca prin impresionat te referi la atras, din pacate sau din fericire nu exista un anumit lucru pe care trebuie sa il faci. Aici conteaza mai mult sau mai putin, in functie de fiecare: cum arati, cum te imbraci, cum vorbesti, cum te comporti, cum gandesti etc.
Sper ca te-am ajutat. Succes!

3 răspunsuri:
| justadream94 a răspuns:

Rezino-ti si el are emotii ca tine, e tot om

1. ajuta-l sustine-l,fii alaturi de el,vezi daca e ok,cum se simte,te oferi sa il ajuti

da se comporta altfel dar depinde de persoana,te pate privi mult,ajuta,evita.
-il sustii si ajuti, il faci sa fie atras de tine prin prezenta ta, sa fii amuzanta si deshisa, fara mofturi, sa fii feminina!

| ριтιкaa1998 a răspuns:

Buna. happy
Uneori e bine sa fi timida. Dar nu exagera,adica gandeste logic,nimeni nu o sa te manance daca esti putin mai indrazneata cu tipul pe care-l placi. Daca te balbai,lui i se va parea probabil dragut,si o sa isi dea seama ca o faci pentru ca-l placi.
Unui baiat ii arati ca-l placi prin gesturile tale,privirea ta usor timida,zambetul tau, miscarile tale. Daca el te place te complimenteaza, iti zambeste, se uita la tine misterios usor timid, ii place sa petreaca timpul cu tine. Daca vrei sa impresionezi un baiat trebuie doar sa fi naturala cu el si va aprecia ca nu esti ca celelalte!
O seara faina!winking

| Ionutzz13z a răspuns:

Cred sigur ca stie sau banuie eu unul mi-as da seama.
Pai trebuie sa te bagi in vorba cu el putin cate putin si daca el vrea ceva de la tine o sa inceapa si el.
Daca esti mai diferita de restul fetelor o sa te placa sigur. success si vezi ce faci :*