| gabortereza a întrebat:

De ce oproape toti barbatii isi inseala nevestele

26 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru că nu apreciază ce au acasă!
Crăciun fericit!
Pa, pa.

| gabortereza explică (pentru Legiuitoarea):

Multumesc mult asemenea

| ascovit a răspuns:

Si nu doar barbatii.
Principalele motive care apar in cazul infidelitatii sunt monotonia si, mai ales, nevoia satisfacerii unor nevoi de care un partener are nevoie, iar celalalt nu i le poate indeplini intru totul. In acest caz respectivul partener caut aacest lucru la o alta persoana. In acest caz u este necesar sa o si iubeasc ape persoana inselata. De cele mai multe ori ele inca tin/iubesc primul (principalul) partener insa...

| FemeiaPisică a răspuns:

Pentru ca nu apreciaza ce au in casa!

| SuperNovaaaaa a răspuns:

Pentru că aşa sunt ei..Majoritatea se plictisesc de ce au.

| positivity a răspuns:

Dacă femeile ar fi rele şi perverse, nu cred că un bărbat şi-ar mai înşela soţia. Nu ar avea motiv.
Toţi se uită după frumusețe (corp). Dar acesta este adevărul, femeia trebuie să fie frumoasă, pentru a ţine bărbatul în frâu.

| PrafDeNutellaCuGustDeCremitaAmestecataCuNesquik a răspuns:

Deoarece sunt prosti si se plictisesc repede de ceea ce au!
Noi, femeile, stim sa apreciem ceva ce ni se da, cel putin straight face
Si cica tot noi femeile am fi cele proaste.

| BiuL a răspuns:

Nu aproape toti, doar o parte, cum si unele femei isi inseala sotul. Ce sa zic, probleme cu increderea in sine, teama ca si-au pierdut puterea de seductie, plictiseala si rutina, Uite ce zic barbatii : http://www.egirl.ro/......manta-8495

| Katherineeeeeeee a răspuns:

Majoritateaa se simt mai "barbati" daca isi inseala partenerele...
Nu inteleg si nu am sa inteleg niciodata de ce atunci cand un barbat isi inseala partenera se zice ca e " barbat adevarat" iar cand o fata isi inseala partenerul i se spune " curva".
Nu esti mai " barbat" daca iti inseli partenera cu 1 sau mai multe fete, este BARBAT atunci cand o respecti, o iubesti, o protejezi cum sti tu mai bine.
Asta e parerea mea happy

| LegionarulRoman a răspuns:

Pornografia si faptul ca sunt intoxicati cu sexualism de la varste fragede+bonus:toate fetele de pe strada se imbraca cat mai provocator.Nu va faceti griji caci si nivelul pentru femei creste drastic. In majoritate, ti-au raspuns numai femei, se vede. Apropo, asculta asta daca ai destui neuroni, caci e un om extrem de dotat din punct de vedere al intelectului:http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=k1JStIhMw_g.

Stiu ca vide-oul o sa te plictiseasca drastic, daca nu esti obisnuita decat cu calculator, Tv, si bulaneala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca sunt prosti! Odata cu varsta imbatranim, iar ei vor ceva nou. Si din acest motiv sunt atrasi de persoane care considera ei ca arata mai bine. Sau doar pentru simplul fapt ca acasa, nu gasesc ceea ce au nevoie.

| gabortereza explică (pentru anonim_4396):

Atunci nu se merita sa le spui. oricat porcului i-ai da tot m-ai cere tot m-ai vrea

| anonim_4396 a răspuns (pentru gabortereza):

Pur si simplu nu stiu sa aprecieze ceea ce au langa ei. Ceea ce nu apreciaza el, apreciaza altu de o mie de ori mai mult. In zilele astea tot ceea ce conteaza e aspectul fizic. Pacat ca nu putem vedeam dincolo de asta, sufletul care e cel mai important.

| Liviu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ehe,eu as prefera sa imbatranesc langa persoana iubita,sa o vad cum e batrana, sa imi aduc aminte cum era cand 'eram tineri' si altelehappynostalgia tinereti, si altelehappy nu toti inseala, nu toti sunt porcihappy
Daca o femeie e curva, acu sa aruncam cu pietre in toate femeile? asa e si cu barbatikiss}{ see u.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Liviu):

Mda, dar pacat ca nu toti gandesc ca tinewinking!

| Liviu a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda,stiu asta e viata, daca eram toti la fel, unde se ajungea? eu sunt fericit ca sunt sanatoshappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru sunt mai "zburdalnici" si e mai usor sa faci asta ca barbat...
oricum nu cred ca e vorba de aproape toti...

| beastboy84 a răspuns:

Sa le-o ia inainte femeilortongue laughing

| LittleShyDevil a răspuns:

Curiozitatea.Acel moment de libertate totala! O alta varianta este ca poate nu mai iubesc femeia de langa ei! Prea multe posibilitati, numai ei stiu!

| mickidutza a răspuns:

Pentru k persoana de langa ei nu le ajunge niciodata si vor tot mai mult!

| NomGol a răspuns:

Pentru ca probabil nu s-au casatorit cu persoana potrivitasad

| gabortereza explică (pentru NomGol):

De ce nu pune punct casniciei?

| NomGol a răspuns (pentru gabortereza):

Pentru ca stiu ca daca a propune doar asta ar incepe certuri mame disperate si foarte multe chestii de rezolvat dupa deci le e mai usor sa,, triseze" pe ascuns

| Andrei296 a răspuns:

Deoarece bArbati sunt plictisiti si viata sexuala a lor e in scadere o femeie chiar daca e nevasta ar trebuie sa inceteze cu satsfactile dela 2 copii in sus si de aceea se duc la altele mai tinere deoarece nevasta nu ii mai staisface.

| MARgOSHA a răspuns:

Se satura de aceeasi gaura big grin

| Ciocolathaa a răspuns:

Probabil că nevestele nu le oferă bărbaţilor ceea ce au nevoie şi ceea ce le trebuie.