| Struuumf a întrebat:

De un timp, mai precis de vreo o luna si ceva, relatia dintre mine si iubitul meu cu care sunt de 7 luni si 2 saptamani, s-a cam racit daca pot sa spun asa, are iesiri nocturne, el spune ca iese cu baietii, dar eu nu il cred, ma cam minte precizand ca nu imi spune ca sa nu ne certam din nou, e un pic indiferent si el spune ca din cauza ca si eu sunt cu el, ceea ce mie nu mi se pare, bine in afara de faptul ca nu ii spun in fiecare seara inainte de culcare "Te iubesc"! el spune ca il doare ca nu ii spun, dar nu sunt genu de persoana care sa imi exprim sentimentele prin cuvinte, cel mai mult prin fapte, si de asta nu simt nevoia sa ii spun, crezand ca ii arat, i-am si zis ca daca nu ii place cum ma comport sau ceva sa imi spuna, mi-a zis ca nu ii place ca ma supar repede cand iese el seara!, I-am zis de la inceput ca sunt geloasa si posesiva, si a zis ca nu-i nimic, si acum i-am zis din nou, ca daca s-a plictisit, sau are pe altcineva, sau nu mai simte nimic pentru mine, nu ii place cum ma comport sa o lasam balta, fiecare cu drumul lui si gata, si nu vrea. si nu stiu ce sa fac, cum sa procedez, sa-mi dau seama pana la urma de ceea ce vrea, nu mai pot sa stau asa, sunt total dezorientata, nu stiu ce sa mai cred, sfaturi va rog din suflet, poate ati mai trecut prin asa ceva, dau si funda daca vreti. precizez ca nu m-am culcat deloc cu el in aceste 7 luni!

Răspuns Câştigător
| Diana_3108 a răspuns:

Hmm ciudat.asa am avut si eu un prieten care ne intalneam numai la scoala.si el era din alt oras nu prea departat.tot asa nu`mi spunea cu icne iese si ce face. si m`am despartit de el.
situatia ta...ti-a cerut vreodata sa iesiti noaptea? nu cred ca eu ca te inseala, nu stiu.intalniti`va odata si vorbitistraight face sa iti spuna clar ce vrea. daca nu`ti spune are ceva de ascuns. si daca are, desparte`te de el o sa-ti fie mai usor. daca te iubeste o sa-ti spuna.

1 răspuns:
| Amy a răspuns:

Buna! Eu zic la fel ca tine ca s-a plictisit.Acum, depinde foarte mult de ce fel de baiat este. Daca ar vrea sa te culci cu el sau alte chestii de-astea, atunci inseamna ca il nemultumeste acest fapt(ca nu te-ai culcat cu el). Insa eu te sfatuiesc sa nu cedezi, si niciodata sa nu te umilesti in fata lui. Oricum, ar trebui sa ii dai putina libertate, sa iese seara, doar este baiat, asa fac toti, incearca de asemenea sa fii mai tandra cu el si poate isi da seama ce fata are langa el. bafta!