| Struuumf a întrebat:

De un timp, mai precis de vreo o luna si ceva, relatia dintre mine si iubitul meu cu care sunt de 7 luni si 2 saptamani, s-a cam racit daca pot sa spun asa, are iesiri nocturne, el spune ca iese cu baietii, dar eu nu il cred, ma cam minte precizand ca nu imi spune ca sa nu ne certam din nou, e un pic indiferent si el spune ca din cauza ca si eu sunt cu el, ceea ce mie nu mi se pare, bine in afara de faptul ca nu ii spun in fiecare seara inainte de culcare "Te iubesc"! el spune ca il doare ca nu ii spun, dar nu sunt genu de persoana care sa imi exprim sentimentele prin cuvinte, cel mai mult prin fapte, si de asta nu simt nevoia sa ii spun, crezand ca ii arat, i-am si zis ca daca nu ii place cum ma comport sau ceva sa imi spuna, mi-a zis ca nu ii place ca ma supar repede cand iese el seara!chatterbox, I-am zis de la inceput ca sunt geloasa si posesiva, si a zis ca nu-i nimic, si acum i-am zis din nou, ca daca s-a plictisit, sau are pe altcineva, sau nu mai simte nimic pentru mine, nu ii place cum ma comport sa o lasam balta, fiecare cu drumul lui si gata, si nu vrea. si nu stiu ce sa fac, cum sa procedez, sa-mi dau seama pana la urma de ceea ce vrea, nu mai pot sa stau asa, sunt total dezorientata, nu stiu ce sa mai cred, sfaturi va rog din suflet, poate ati mai trecut prin asa ceva, dau si funda daca vreti. precizez ca nu m-am culcat deloc cu el in aceste 7 luni!

6 răspunsuri:
| WooLove a răspuns:

Buna Struuumf.
Din pacate poate are pe cineva si nu este sigur momentan. Tot ce trebuie sa faci este sa vorbesti cu el sa ii explici ce se intampla intre voi. Nu cred daca nu te-ai culcat cu el in 7 luni asta inseamna ca ca s-a racit, daca el spune ca asa este atunci dupa parerea mea este sa renunti la el chiar daca il iubesti. Daca el te iubeste atunci te asteapta pana esti tu pregatita. Sunt baiat, am patit aproape la fel ca tine din partea unei fete, dar mau dureros la mine a fost ca eu am vorbit cu ea 7 ani si la mine chiar m-a inselat cu altu, de aceea iti zic ca este posibil sa fie o ALATA. vorbeste cu el asta este cel mai important.
Succes!

| Heys a răspuns:

Pai eu ce am inteles e ca tie nu iti place comportamentul lui, vrei sa te paraseasca dar el pe tine.Pai fi si tu rece cu el sa vezi ca o sa te intrebe dc esti asa si prefate indiferenta sa vezi ca pana la urama se poate schimba. Daca nu paraseste-l daca nu il mai iubesti sau vezi ca tu il iubesti si el nu te iubeste.Sa nu stai niciodata ca un catel la pocioarele unui baiat.

| Struuumf explică:

Nu vreau sa ma paraseasca, pentru ca il iubesc, dar nici asa sa ma poarte ca pe o caramea si sa ma duca de nas, nu pot sa stau cu el asa.

| Elena1996 a răspuns:

Daca nu vrea sa se desparta de tine inseamna ca te iubeste,motivul ca nu il crezi esti tu pentru ca nu ai incredere in el,daca arati prin fapte sentimentele si nu prin vorbe, cand crezi ca te minte spune-i doar ca ai incredere in el si saruta-l ca si cum ar fi ultima data,atunci o sa simpta cu adevarat cat il iubesti, iar daca nu esti sigura ca il iubesti doar ascultati inima, cel putin asta e parerea mea acum depinde si de tine

| Lady.Love a răspuns:

De ce nu il urmaresti...ca sa vezi daca minte sa nu. Sau sa pui pe altcineva sa-l urmareasca si in caz ca te minte sa renunti la el.

| vioreld a răspuns:

Trebuie sa iti spun ceva direct. Vina este a amandurora.
Vina ta este ca nu ii spui ce el vrea sa auda, si anume : -TE IUBESC!
Nu este o rusine sa spui te iubesc, dar probabil nu stii cate semnificatie poate avea aceste 2 cuvinte in sufletul unui barbat. Incearca sa devii mai deschisa la suflet, mai comunicativa, fara sa tipi sau ceva, purtati o discutie, dar inainte de discutie fai pe plac, spune-i ce vrea sa auda. Asteapta cateva zile, vezi comportarea lui si pe urma incepi cu discutia, dar sa fie o simpla discutie nu cearta. Nu-i spune ca,, aaa, seara iesi cu alta si pe mine ma lasi acasa,, - niciodata sa nu spui asta. Unui barbat ii este mult mai usor sa dea cu piciorul unei relatii la astfel de spuse.
Nu stiu mai detaliat sa iti explic, sper ca ai inteles ce am vrut sa zic pana acum.
In concluzie, incearca sa fii mai buna sufleteste, mai deschisa catre el, fa-l sa te scoata seara in oras, vezi cum decurg lucrurile, daca nu vrea sa te scoata in oras ca iese el cu,, prietenii,, atunci clar are pe altcineva. Dar tot ce ti-am scris este doar o sugestie si totul trebuie facut cu calm si cu rabdare.
Sper ca ti-am fost de ajutor.