| DTG a întrebat:

Dragostea la departare dureaza mult?

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se stinge ca vâlvătaia!
Pa, pa.

| BiuL a răspuns:

Depinde cat de puternica e dragostea si cat de mult se straduiesc cei doi sa functioneze aceasta dragoste.

| neutrino a răspuns:

Ceea ce nu exista nu poate sa dureze. Exista doar sperante desarte.

| al3xander a răspuns:

Nu: nu dueaza foarte mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de persoanele respective. Poate dura doar o luna sau poate dura chiar doi-trei ani.

| DTG explică (pentru anonim_4396):

Pina ce a durat 5 luni si sper sa dureze mai mult da problema e ca ne vedem doar vara

| anonim_4396 a răspuns (pentru DTG):

Mi-a povestit o prietena foarte buna ca verisoara ei a stat 2 ani si jumatate pana s-a vazut cu iubitul ei. El locuia in Spania, iar ea in Romania. Esti norocoasa ca v-ati vazut. Si daca chiar va iubiti, o sa dureze foarte mult relatia. Cei care spun ca nu dureaza, nu au nicio experienta. Mult noroc.

| emag a răspuns:

Nu prea dureaza, acum depinde si de cuplu, dar in majoritatea cazurilor, persoana "iubita" fiind la distanta, ambele persoane din cuplu se ataseaza mai mult sau mai putin de persoane apropiate

| nimicitorul a răspuns:

Nu prea la un moment dat uiti de persoana iubitawinking

| DTG explică:

Da te amegesti dar daca iubesti cu adevarat atunci mai ramine de vazut