| anonim_4396 a întrebat:

Oare in dragostea la departare este dragoste?

5 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Da exista. insa sa poti sa ai si incredere in persoana cealalta, ca daca el e cu gandu` si cu "trupu`" in alta parte, nu facem nici o afacere.

| Libelle a răspuns:

Stii cum te poti indragosti de cineva la distanta? fara sa te fi vazut cu el/ea? vocea unei persoane iti poate intra atat de tare in suflet, incat ziua in care nu o auzi sa ti se para pustie, tot ce faci pe parcursul ei e sa speri ca o sa o auzi din nou, si cu cat trece mai mult timp cu atat iti vine dor si mai tare. e adevarat, nu poti vedea tot la persoana respectiva ca in realitate, dar stii cum gandeste, ce suflet are, ai o imagine formata in minte ca si cum ai vedea-o atunci, numai ca nu o simti. dar dragostea este.

| Butterfly_6865 a răspuns:

Ochii care nu se vad se uitaa!

| cReAtZa93 a răspuns:

Este daca aman2 faceti in asa fel incat s nu simtiti lipsa celuilalt

| Alexya_8992 a răspuns:

Este daca intr-adevar ti-e mereu gandul si inima la persoana care desi e departe de tine nu ti-o poti scoate din suflet...