| MariXD a întrebat:

Este adevarat ca in 2012 se va sfarsi lumea? daca da, spuneti de ce, daca nu, spuneti de ce.

Răspuns Câştigător
| Miyukii a răspuns:

Cred ca nu pentru ca este aproape...ce aproape? este imposibil ca cineva sa stie.Se poate da, de ce pentru ca asa zic unii...Dar sa nu crezi in superstitii! Si la fel se poate sa nu se intample absolut nimic.Si acum ce crezi, in 2000 oti credeau, gata BOOOM! si ce s-a intamplat? Nimic.Deci n-ai absolut niciun motiv de ingrijorare nu trebuie deloc sa te panichezi. Sper sa ti-a fost de folos, Pupici!:*:*

13 răspunsuri:
| elena a răspuns:

@ ochialbastru, nu te gandi la prapastii, nu iti a ajuta la nimic, traieste-ti viata, asa cum iti doresti, nimeni nu va veni sa-ti bage in trsasta, doar eu... bucura- te de aceste privilegii

| BloodPrison a răspuns:

Nu vine caci nimeni nu stie asta si nu va mai bateti capu, mai bine tritiva viata ca si cum ar fi ultima zi happy

| Iustiina a răspuns:

Sti.nu prea stiu ce sa zic.insa iti pot spune doua lucruri: 1.mai nou cei de la tv zic ca in 21 mai 2011 va veni
2.nimeni in afara de Dumnezeu nu stie cand va veni

| Yng a răspuns:

Nu. asta a fost doar o influentza. poate si pentru a face filmu 2012 vizionat. biblic sfarsitu lumii e destul de departe iar fizic. nu exista motive ca lumea sa se sfarshasca asa repede... adica. cutremure in lume au fost intotdeauna dar simultan niciodata. in fine mi se pare o tampenie nu pot sa cred in asa ceva

| RaZ4Ing a răspuns:

Nu pentru ca au anuntat ca in 2013 se vor produce niste explozii solare si atunci vor exploda toate generatoarele de curent si vom ramane fara curent electric in toata lumea. 2012 a fost prezis de maysii ca sfarsitul lumii deoarece ei s`au oprit la data de 21.12. 2012. Poate fii doar un mit, pentru ca s`or fi plictisit si ei sa mai scrie sau n`au mai vrut sau mai stiu eu ce se pot spune. Parerea mea + a altora

| Carllla a răspuns:

Eu nu cred ca va veni, deoarece in fiecare zi poate veni, poate azi, poate maine. Cum vrea Dumnezeu. Eu cred ca sunt niste abureli, desi exista si destule coincidente. Sa ne rugam la Dumnezeu sa ne mai lase sa traim! happy aa, da, dar si noi sa avem grija cu defrisarile si poluare. Sa incercam sa fim cat mai ecologici.

| MrEgipt a răspuns:

Asa se spunea ca si in 2000 va fi sfarsitul lumi ni nimic
ptc pe 21 dec. 2012 se termina calendarul mayas si de asta,, e sfarsitul lumii" funda?

| danny_1954 a răspuns:

Bah fratilor terminati cu chestiile astea cel mai stupid lucru pe care l-am auzit laughing totul se poate distruge intr-o clipita chiar si in secunda urmatoare si dc credeti ca poate cineva sa prezica sfarsitul din cate stiam eu nu este mentionat de Dumenezeu ca sa fim mereu pregatiti nu?thinking

| Hhsygfn a răspuns:

Eu nu cred.Asemenea prognoze au fost si pentu multi ani(2000; 11.11. 2010; etc etc), si dupa cum vedeti nici una din ele nu sa adeverit.Nu exclud ca sfirsitul lumii va fi cindva, dar nu prea cred sa fie in 2012.Strict parerea mea.happy

| МŶĶÁŶ a răspuns:

Si daca vine ce?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe naiba.nustraight face.si in 2000 s-a spus ca vine sf lumii si vad ca inca traim.nu mai crede prostii din asteaoh go on.e un fel de joc strategic pentru a speria lumea

| brse a răspuns:

Nu stiu exact, dar am auzit ca in revista Stiinta si Tehnica se scrie ca ''se amana''.Un batran mayas spune ca e inceputul unei noi epoci, la inceputul caruia vor muri cei rai.Atata stiu. Sper ca te-am ajutat!

| ankiii a răspuns:

NU...parerea mea deoarece...asa au zis astia si in 2000 ca vom muri si iatane tot aicibig grin