| ღÐιαnαღ a întrebat:

Ce parere aveti despre faptul ca 2012 cica se va sfarsi lumea? oare e adevarat?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate da, sau nu cine stie ce va fi.

| IrinaIvashkov a răspuns:

Bună

Uite de unde provine acest lucru. În trecut maiaşii au inventat calendarul, iar acesta s-a sfârşit în 2012 pe data de 22 dec când se spune că va fi sfârşitul lumii.Dar touşi dacă Dumnezeu există de ne temem? Şi dacă nu exs ce rost are viaţa noastră pe Pământ? Dar de acolo provine faza cu sfârşitul lumii.Eu sincer sunt puţin confuză, înainte să aflu de chestia asta cu calendarul nu credeam deloc că va exs aşa cv. Dar şi acum sunt de aceeaşi părere. Nu cred că se va întâmpla nimic.

| chupyka a răspuns:

Asta e cea mai mare tampenie din lume! Nimeni nu poate sa prezica sfarsitul lumii. In 2011 erau siguri ca o sa vina pe 21 mai...ei bine uite ca n-a venit. Chestia asta e o aberatie.straight facedevil

| olian a răspuns:

Ai visat azi noapte? esti cam in urma cu stirile inainte erau anii:2000, 11.11.11,si mai multi asa ca stai linistita nu exista data pentru asta, cand o sa fie o sa fie nu va sti nimeni.

| AleManolache a răspuns:

Eu sa fiu sincera nu cred. Intotdeauna s-au facut astfel de comentarii. Ei nu stiu bine vremea de maine si totusi isi dau seama ca in 2012 e sfarsitul lumii. happy Dupa cate comentarii de acest gen au facut am murit deja de cateva ori

Răspuns utilizator avertizat
| Byencutzyk a răspuns:

Buna!
Am mai raspuns la o intrebare anterioare, tot despre asta era vorba. Dragi mei, nu va mai speriati si numai ascultati orice prosti se vorbeste la stiri. Sa-ti spun ceva nimeni absolut nimeni nu stie cand va veni, numai cand lumea va fi plina de ura. Dar n-avem de ce sa ne ingrijoram. Numai Dumnezeu stie cand se va intampla numai El nici macar Iisus nu stie asa ca, daca El n-ar stii cums a stie un muritor?!
O zi minunata sa ai!

| tennyteen a răspuns:

Am citit pe un site ma mayasii au uitat 104 ani deci sf lumii va veni in 2116rolling on the floor

| daniyela a răspuns:

Nu este adevarat delocbig grin