| Demeister a întrebat:

Există părinți care ar permite fetei/băiatului sub 18 ani să facă sex?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Păi nu vezi ce se întâmplă? Acum mai nou societatea noastră contemporană, europeană, cei mai cei, iau copii de la familiile lor naturale, uneori chiar pe motive stupide, iar după le pasează la homosexuali. E cât se poate de real. Oamenii pot diferi cu 180 de grade, degeaba fac parte din aceeași specie cu tine, mai bine fi precaut până să îi și consideri ca atare.
Stau și mă întreb, oare cei care fac jocurile astea sunt proști sau populația e îndobitocită etic pe zi ce trece? (aș zice că e îndobitocită și din alte puncte de vedere, cel puțin uitându-mă ce se întâmplă în România și în școli, am trecut prin unele, am avut și încă am tangențe și când îi vezi zici că sunt handicapați și nu am de unde să știu dacă mereu a fost așa dar măcar înainte era disciplină și educația se făcea altfel..acum vine un ministru, zice să se scoată pe puțin 70% din materie iar copiii care termină generala și știu ce e ala pătrat deja sunt copii buni- păi cam astea sunt cerințele la examenele lor). Sunt părinți mulți care preferă să câștige un ban în plus vânzându-și copilul(am și avut o discuție de curând cu cineva despre egoism, păi uite aici egoism, că dacă te consideri o ființă egoistă de ce nu ai face la fel?). Nu ai idee, de când cu internetul ăsta, cum mai își manifestă unii gradul de imoralitate mult mai scăzut de animale, și prin deep web de exemplu, că așa iese banul mai ușor și e mai subtil. De fapt și înainte în societate se petreceau scârboșenii și lucruri de neimaginat, doar că acum sunt mai subtile iar media încearcă să ne prezinte deciziile occidentalilor ca pe cele mai corecte decizii, să îi prezinte pe ei sau pe marile puteri drept salvatori că ne-au introdus armata în țară...dar oare au introdus-o ca să mai joace o șeptică sau ce? noi nu mai vrem război și sper să nu se ajungă acolo.
Întrebarea e, noi ce putem face? Eu zic că e bine să ni se facă auzită vocea atunci când e nevoie ș în rest să ne înconjurăm cu oameni asemenea nouă care nu ne vor dezamăgi. Oamenii sunt foarte diferiți.
Am cam deviat, dar mi se pare ciudată direcția în care ne îndreptăm. Nu pot zice neapărat negativă, acum nu sunt nu știu ce specialist, sau să am anumite informații.

29 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Da, parintii tai. Si ai prietenei tale, asa spuneai.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da.

| T0T a răspuns:

Sunt părinți care își vând copiii la pedofili.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

O intreaga adunatura de prosti! In ce cerc infect pot trai acei copii, ireal! Mai rau de atat, homosexualii si pedofilii vor ajunge sa adopte prunci, un intreg potop al prostiei absolute/

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Daca esti normal la teasta,sar adeptii homosexualitatii printr-un potop de jigniri. Daca nu gandesti ca ei,esti ratat in viata,parerea lor. Fac ceva pe legea lor,au gasit "prilej" sa-ti ia copilul prin institutii si cand colo, vorba ta, ii paseaza la toti handicapatii si la toti spurcatii si asa se alege praful de tot! Ce educatie vor primi acei copii de la nataraii satului? E trist, foarte trist! Nu sunt prosti, sunt extrem de batuti in cap!

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Eu sunt destul de tolerant cu ei, adică îi accept pe cei diferiți de mine, îi înțeleg și ar trebui să poată să își trăiască viața în libertatea pe care toți o avem dar până la un punct. Până la manifestările alea hidoase pe care cică le fac pentru drepturile lor(nu o pot face și civilizat? )și până în a se întâmpla ce se întâmplă acum în adopția copiilor. Nu știu ce să zic, poate e ok să aibă și ei un copil sau poate nu dar consider că legile ar trebui să limiteze oarecum adopția făcută de homosexuali, nu să o încurajeze cum se întâmplă acum. Eu cred că homosexualitatea încearcă să fie băgată în normalitate, iar când va fi băgată în normalitate probabil că tinerii o vor vedea ca pe un trend și pe stradă deja te vei obișnui cu obiceiuri din astea.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

E bine ca in Romania imediat sunt huiduiti! De cand homosexualitatea e o normalitate? Ei asta vor sa arate, dar cand colo prostia e cea care domina la ei. Eu unul am ajuns sa nu ii suport de nicio cifra, prea vor sa iasa in evidenta, dar ti-am zis prin ce ies ei in evidenta!

| NOname a răspuns (pentru Drimmero):

În timp ce homosexualitatea există la multe alte specii, homofobia există doar la una singură (şi prin educaţie, cultură chiar se tratează). Trageţi voi concluziile!

http://www.zooland.ro/homosexualitatea-in-lumea-animala-3880

http://argumentul-biologic.blogspot.md/......imala.html

http://www.darkq.net/......a-animala/

| Drimmero a răspuns (pentru NOname):

De cand homofobia tine de educatie? Daca nu esti de acord cu fenomenul asta care urmeaza sa faca prapad din ce in ce mai mult, inseamna ca esti un needucat, ratat, incult si alte lucruri, in opinia voastra. Sunt cum vrei tu, dar eu sustin normalitatea! Daca e s-o luam dupa logica ta, daca nu sunt de acord cu un lucru inseamna ca nu sunt educat sau cultivat? Sa-ti dau un exemplu, daca mie nu-mi place cum e vremea din ziua respectiva, inseamna ca sunt needucat? Mie mi se rupe de ei, sa-si etaleze in continuare tinutele roz si sa se tina de mana pana nu mai pot, dar sunt penibili!

| NOname a răspuns (pentru Drimmero):

Dacă te-ai documenta şi te-ai educa, ai realiza că ura ta este iraţională şi nu aceşti oameni sunt penibili, ci comportamentul celor ca tine, care nu-şi pot vedea de viaţa sa.

| Drimmero a răspuns (pentru NOname):

Lipsa educatiei duce la homofobie, zici tu, ireal! Dar hai sa te intreb ceva, esti de acord cu pedofilia sau cu zoofilia? Daca da, esti sarita de pe fix, scuza-ma ca-ti zic asta. Dar daca nu esti, atunci mai zici ca tine de educatie asta? Sa ma documentez in privinta lor? Aceleasi articole peste tot, cu aceeasi deviati, alta noutate nu publica si ei. Cum ziceam, daca cineva nu gandeste cum o faceti voi, sunt priviti cu inferioritate. Sunt cum vrei tu sa-mi spui, sustin normalitatea, atat iti spun! Imi vad de viata mea, dar aceasta intrebare a dus la homosexualitate si nu m-am putut abtine sa zic cate ceva despre ''adeptii normalitatii si cunoscatori ai conceptiei omenesti'' Bwuahahahah/

| NOname a răspuns (pentru Drimmero):

Ce treabă are homosexualitatea cu pedofilia şi zoofilia, unde avem victime şi violatori - un (potenţial) abuz? Vezi că eşti pe lângă şi cât se poate de absurd?

Normalitatea nu o stabileşti tu! Fiecare e cu normalitatea sa şi nu e fair-play să o impui pe a ta celorlalţi şi să-i etichetezi/insulţi pe baza preconcepţiilor, erorilor din mintea ta.

| Drimmero a răspuns (pentru NOname):

Aceeasi deviati sunt. Tie iti convine, daca legea se pune in vigoare, sa aiba homosexualul prioritate in fata ta la adoptie, in cazul in care nu poti sa faci copil? De aici a pornit, de la acest lucru. Homosexualul nu poate sa violeze si el, atat de ''cuminti'' ii vezi pe aia, nu? Ne-am dus rau de tot, numai psihopati si adepti ai prostiei prin conducerea lumii care accepta deviatii pentru vicii, eu asta zic, sunt impotriva viciilor care se pot pune in practica mai devreme sau mai tarziu. Sunt multi homofobi in tara, si in lume, ii cataloghezi pe toti ca fiind ratati, inculti, etc? Jignesti o majoritate a populatiei doar pentru ca nu sunt de acord cu aia? Nu faci bine.Revenind la subiectul anterior, imagineaza-ti ce educatie o sa primeasca un copil daca are in preajma 2 lesbience sau 2 homalai, doar gandeste-te, mie unul mi se face scarba, o sa devina unul de-al lor. Tu esti bi sau ceva de-a lor, vad ca tot ii ridici in slavi si ii aperi, doar de curiozitate te intreb.Ma rog, au dreptul si ei sa traiasca, au aceeasi conditie umana si trebuie sa traiasca, fie in lenjerii roz, fie cu ruj pe buze, fie cu usa in tavan, etc!

| Drimmero a răspuns (pentru NOname):

Prostii, cand iti vine sa mori, atunci mori. Homofobii au o medie de viata mai mica decat homosexualii, interesant. Articolul ala e scris ca sa fie scris, poti sa urasti absolut altceva, dar doar cei care au boala pe gay-isme se duc mai repede/ Nu cred nimic din asta, eu nu-mi preocup oricum prea mult timp cu astia, nu as avea de ce, acum ca m-am contrat cu tine a fost asa, niciunde nu ma doare de ei. Si daca nu fumez, mai am rata de viata la fel de scazuta, culmea... din motivul homofobiei?

| NOname a răspuns (pentru Drimmero):

"Tie iti convine, daca legea se pune in vigoare, sa aiba homosexualul prioritate in fata ta la adoptie, in cazul in care nu poti sa faci copil?"

Nu ştiu de unde ai scos-o pe asta cu "prioritate". Arată-mi o lege de genul în România sau pe unde ai impresia că ar exista!
Din partea mea, prioritar ar trebui să fie orice om sau cuplu, indiferent de orientări sexuale, care poate asigura copilului o viaţă cât mai bună (una, pe care părinţii lui biologici - conform ţie, nişte oameni "normali" - nu au putut-o să-i ofere).

"Homosexualul nu poate sa violeze si el, atat de ''cuminti'' ii vezi pe aia, nu?"

Orice violator, fie el heterosexual, homosexual, bisexual, etc, este judecat şi pedepsit conform legii şi e cât se poate de logic şi justificat să fie aşa. Sau ai impresia că printre heterosexuali nu există violatori? Ba, chiar sunt majoritari. Să-i ţinem şi pe toţi heterosexualii departe de copii, pentru că au organe sexuale cu care îi pot viola?

"Sunt multi homofobi in tara, si in lume, ii cataloghezi pe toti ca fiind ratati, inculti, etc?"

Tu i-ai catalogat aşa, dar nu te contrazic.

| Drimmero a răspuns (pentru NOname):

Nu m-ai inteles, homosexualii o sa aiba prioritate, pe motiv ca nu pot concepe un copil, doar sa-l adopte. Heterosexualii care l-au abandonat sunt niste lasi fara vana de oameni in ei. Este logic si normal ca, oricine violeaza sa fie pedepsit conform legii. In Romania nu cred ca se va ajunge la casatoriile gay sau la adoptii, cel putin nu acum, statul nu le permite, de biserica nu este cazul sa vorbim, nu ii accepta nici intr-un caz pe ei. Pai bine, cuplul acela ''normal'' care adopta ii ofera de toate, dar educatia o lasa la urma si il transforma in unul de-al lor, aici e marea problema, in fine, am exagerat amandoi cu astia, eu unul as schimba subiectul, devine neinteresant asemenea subiect. Cine esti tu sa jignesti o intreaga populatie(aproape), doar pentru ca nu gandesc ca tine sau ca o minoritate? Eu asta nu pot sa inteleg, unul care nu gandeste cum o faci, ma dau pe mine exemplu, trebuie sa fie neaparat inferior? Argumenteaza asta, sa te vad atunci smug. Asa si ei pot spune de voi, ca sunteti inferiori lor cu o asa gandire, dau exemplu. Tot nu mi-ai raspuns, esti adepta homosexualitatii, te-ai ferit sa dai raspuns aici, promit ca nu te judec sau te jignesc!

| Drimmero a răspuns (pentru Drimmero):

* sau sa te jignesc

| NOname a răspuns (pentru Drimmero):

"...dar educatia o lasa la urma si il transforma in unul de-al lor"

De unde ai mai scos şi această inepţie? Crezi că orientarea sexuală se ia? laughing
Îmi confirmi bănuiala (nu doar a mea) că cei mai înrăiţi homofobi sunt nişte homo(/bi)sexuali reprimaţi. Numai ei se pot teme că în preajma homosexualilor vor deveni şi ei unii.hee hee

"Cine esti tu sa jignesti o intreaga populatie(aproape), doar pentru ca nu gandesc ca tine sau ca o minoritate?"

rolling on the floor Tu vorbeşti de jigniri? Deci numai tu ai voie? Păi zi din start aşa!

Însă eu nu am jignit, doar am subliniat faptul că oamenii de genul, care urăsc iraţional, sunt prost informaţi şi, deci, prost educaţi. E doar o realitate, o constatare.

Apropo, dacă ai impresia că aproape întreaga populaţia planetei este homofobă, te înşeli amarnic. Sau vorbeai de cea din blocul tău? laughing Mai scoate nasul din treburile altora şi din satul tău sau pe unde îţi duci veacul şi o să fii surprins! În lume chiar sunt destul de mulţi oameni cu un IQ decent, o minte deschisă şi informaţi, neignoranţi, care îşi văd de treabă şi nu îi urăsc pe nişte oameni, doar pentru că se întâmplă să fie diferiţi de ei.

Cât despre intimităţile mele, sunt strict treaba mea (văd că tot nu reuşeşti să înţelegi acest lucru elementar).

Ideea e că trebuie să fii om cu oameni, nu un sălbatic cu spume la gură (chiar nu-ţi stă bine deloc).
Cum tu ai dreptul la viaţă privată, la libertăţi inofensive, la drepturile tale elementare de om, aşa e firesc ca şi toţi ceilalţi să se bucure de aceste drepturi. Nu mai trăim în Evul Mediu, deci legea şi "normalul" nu o mai dictează cel cu bâta mai mare. Trăim într-o lume civilizată - care, din nefericire, încă mai lasă de dorit - şi trebuie să ţinem pasul cu progresul, pentru care şi-au vărsat sângele nenumărate generaţii, cu evoluţia, cu rafinarea moralităţii, cum ar fi: să nu mai ţinem sclavi (măcar cei umani), să nu mai interzicem căsătoriile interrasiale, să nu mai vindem fetiţele violate violatorilor săi, să nu mai ardem pe rug pentru "vrăjitorie", îndrăzneala de a-şi pune întrebări şi necredinţa în zeul X, să nu mai fim rasişti, nazişti, misogini, homofobi, etc. Eliminarea homofobiei (pe alocuri mai uşoară, pe alocuri mai grea, cum o fi) mi se pare doar unul dintre paşii fireşti. Însă, desigur, nu e o regulă ca toţi să îl facem. Nici rasiştii, naziştii, misoginii, nostalgicii după sclavie şi alte specimene de genul nu au dispărut cu toţii, deci, în caz de ceva, nu te vei simţi singur. Mereu vei găsi nişte unii, care vor gândi ca tine şi te vor aproba, dar asta nu înseamnă, că dreptatea va fi de partea ta. Cel puţin pe moment, eşti doar o mică şi neînsemnată frână a progresului. Dar chiar îţi doresc să-ţi îmbunătăţeşti calitatea ta de om şi să nu te mai consumi cu aceste gânduri şi sentimente absurde şi negative. Potenţial ai.

| Drimmero a răspuns (pentru NOname):

Nici intr-un caz nu sunt unul de-al lor, nu stiu de unde ai dedus asta si ceea ce determina asta, dar ma rog. Am sarit calul in acest caz, am pus putina frustrare, ce-i drept, doar mi-am expus parerea despre asta. Nu vreau sa crezi ca eu le tin evidenta 24/24, sunt nesemnificativi pentru mine, doar mi-am expus parerea despre asta, ca am intrat in subiect la intrebarea asta. Ce sa facem, noi astia care nu gandim cum o faci tu, suntem suiti in cocotier si nu ne putem da jos tongue. Nu se pune problema sa fiu rasist/nazist sau alte lucruri, din moment ce iubesc echipa Arsenal si legenda clubului este un francez de culoare, asa ca un exemplu. O sa iau sfatul tau ca bun, dar eu chiar nu ma stresez cu ei, doar am comentat putin pe acest subiect, sper sa nu-ti fi dat senzatia asta ca eu le tin evidenta 24/24, este culmea sa-mi pese in mod obsesiv de ceva sau de cineva cand eu le am pe ale mele. Salutari si numai bine!

| NOname a răspuns (pentru Drimmero):

Un articol care poate te va ajuta să înţelegi unde greşeşti:
http://laurabelecciu.ro/2016/05/25/in-numele-umanitatii/

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Păi nu vezi ce se întâmplă? Acum mai nou societatea noastră contemporană, europeană, cei mai cei, iau copii de la familiile lor naturale, uneori chiar pe motive stupide, iar după le pasează la homosexuali. E cât se poate de real. Oamenii pot diferi cu 180 de grade, degeaba fac parte din aceeași specie cu tine, mai bine fi precaut până să îi și consideri ca atare.
Stau și mă întreb, oare cei care fac jocurile astea sunt proști sau populația e îndobitocită etic pe zi ce trece? (aș zice că e îndobitocită și din alte puncte de vedere, cel puțin uitându-mă ce se întâmplă în România și în școli, am trecut prin unele, am avut și încă am tangențe și când îi vezi zici că sunt handicapați și nu am de unde să știu dacă mereu a fost așa dar măcar înainte era disciplină și educația se făcea altfel..acum vine un ministru, zice să se scoată pe puțin 70% din materie iar copiii care termină generala și știu ce e ala pătrat deja sunt copii buni- păi cam astea sunt cerințele la examenele lor). Sunt părinți mulți care preferă să câștige un ban în plus vânzându-și copilul(am și avut o discuție de curând cu cineva despre egoism, păi uite aici egoism, că dacă te consideri o ființă egoistă de ce nu ai face la fel?). Nu ai idee, de când cu internetul ăsta, cum mai își manifestă unii gradul de imoralitate mult mai scăzut de animale, și prin deep web de exemplu, că așa iese banul mai ușor și e mai subtil. De fapt și înainte în societate se petreceau scârboșenii și lucruri de neimaginat, doar că acum sunt mai subtile iar media încearcă să ne prezinte deciziile occidentalilor ca pe cele mai corecte decizii, să îi prezinte pe ei sau pe marile puteri drept salvatori că ne-au introdus armata în țară...dar oare au introdus-o ca să mai joace o șeptică sau ce? noi nu mai vrem război și sper să nu se ajungă acolo.
Întrebarea e, noi ce putem face? Eu zic că e bine să ni se facă auzită vocea atunci când e nevoie ș în rest să ne înconjurăm cu oameni asemenea nouă care nu ne vor dezamăgi. Oamenii sunt foarte diferiți.
Am cam deviat, dar mi se pare ciudată direcția în care ne îndreptăm. Nu pot zice neapărat negativă, acum nu sunt nu știu ce specialist, sau să am anumite informații.

| WaterDrop a răspuns:

Majoritatea parintilor nu afla decat prea tarziu ce fac copii lor.Iar copii nu ii vor intreba niciodata asa ceva.Insa in cazul baietilor cu siguranta sunt incurajati la asa ceva, la fete fiind exact opusul.

| Demeister explică (pentru WaterDrop):

Dar,totuşi nişte părinți indulgenți ar permite asta?

| WaterDrop a răspuns (pentru Demeister):

Daca sunt indulgenti = sunt nepasatori, caz in care nu le-ar pasa ce face copilul lor si ar fi de acord cu orice atata timp cat nu`i afecteaza pe ei.

| Demeister explică (pentru WaterDrop):

În concluzie, cel mai bine este să ai părinți indulgenți?

| WaterDrop a răspuns (pentru Demeister):

Nu pentru ca va trebui sa te dai cu capul singur de tot ce iti ofera viata.

| Demeister explică (pentru WaterDrop):

Dar permit sexul sub 18 ani!

| alexandrualind a răspuns:

Poate ca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conștientizezi că există milioane de tipuri de oameni, nu?