| AvalohAlyn a întrebat:

Faceti vreo facultate sau aveti in plan sa urmati o facultate? Ce facultate? Ce profesie/vocatie/meserie ati vrea sa aveti in viitor?
Mai mult pentru adolescenti/elevi/studenti e intrebarea

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Am urmat o facultate de 4 ani, master de 2 ani și postuniversitară tot de doi ani.
Pa, pa.

| AvalohAlyn explică (pentru Legiuitoarea):

Ce facultate? Daca nu sunt indiscret.Succes in cariera.

| thegatekeeper a răspuns:

Am de gand sa ma inscriu la Litere, la profilul Engleza- Romana (in Brasov) sau la Geografia turismului (la Cluj). Pe langa una dintre astea, planuiesc sa fac un curs de tatuaj dupa primul an de facultate, fiindca asta ar fi profesia ideala, in ceea ce ma priveste. Daca nu, am sa ma folosesc de studiile universitare si poate am sa ajung sa lucrez ca translator, editor, ghid turistic sau ceva care sa aiba legatura cu engleza.

| SabinaRsT a răspuns:

Eu mi-as dori sa urmez ASE-ul si ANEFS, ca hobby.