| iwannabeperfect a întrebat:

FUNDA **desi dupa mediile de admitere (chiar foarte mari) ale clasei mele suntem considerati cea mai buna clasa de a noua, dar nu este deloc asa. in clasa este un grup de 7-8 fete( dar si alti baieti) care mereu fac galagie la ore, sunt nesimtite, obraznice cu profesorii si mereu ne-o incasam din cauza lor cu lucrari neasteptate si note mici. din cauza lor suntem mai prost vazuti ca altii. copii sunt destepti dar se pare ca a dat rebeliune in ei.
nu mai suport situatia, nu vreau sa vorbesc cu dirigintele sau cu directorul pentru ca toti (smecherii clasei ca sa zic asa) se vor intoarce impotriva mea. eu vreau viata de liceu, nu sa ma cert apoi cu clasa, dar ei intrec masura cu nesimtire, toti profesorii spun ca sunt nesimtiti, ca nu le place clasa noastra etc.
ce sa fac?
sa am mut? nu stiu daca ar mei m-ar lasa. ce sa fac? cum sa ma victimizez ca sa fiu mutata din clasa asta de copii nesimtiti cu fite si de bani gata.
chiar asa sunt. cum sa inscenez ceva astfel incat sa-i conving pe ai mei sa ma mute?( daca e nevoie, sa fac sa se intample ceva care sa-i convinga pe ai mei sa ma mute)

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| xAle a răspuns:

O idee ar fi..ca ai vrea alt profil.

| sanda45 a răspuns:

Incearca sa-i trimiti un email anonim directorului sau dirigintelui, de pe un cont fals, in care sa-i explici situatia.sigur se va rezolva, dar daca nu spune-le parintilor tai ca un profesor are ceva cu tine si iti da note proaste si vrei sa te muti in alta clasawinking....care nu face respectiva materie cu el.