| Blabla76 a întrebat:

Hei :)
Am mare nevoie de voi. Daca am parul cam asa : http://nextmodels.ro/detalii_fata.php?id=8 ( poate un pic mai inchis) credeti ca daca vreau sa il fac blond blond este nevoie sa il decolorez inainte sa il vopsesc? FUNDA! :**

Răspuns Câştigător
| purplestar9494 a răspuns:

Daca aia e culoarea ta naturala si nu ai fost niciodata vopsita ar putea sa prinda vopseaua si fara decolorare dar nu o sa iti iasa un blond foarte deschis cel mai bine ar fi sa te duci la un coafor si acolo o sa vada exact ce trebuie sa iti faca pentru ca e pacat sa iti strici parul si sa nu iti iasa nici culoarea.Chestiile astea cu apa oxigenata si cu alte tampenii gen musetel sau mai stiu eu ce nu merg crede-ma sunt blonda de multi ani si am incercat toate prostiile astea

| Blabla76 explică (pentru purplestar9494):

Mersi de raspuns. Ideea e ca daca trebuie decolorat sau ceva de genu renunt la ideea de a ma vopsi asa laughing

| purplestar9494 a răspuns (pentru Blabla76):

Da adevarul este ca o sa ti-l strici destul de mult si blondul trebuie mentinut si tot timpul ingrijit dar oricum ai o culoare foarte frumoasa asa ca nu ai nevoie sa o schimbi

| Blabla76 explică (pentru purplestar9494):

Voiam o schimbare laughing

| purplestar9494 a răspuns (pentru Blabla76):

Incearca cu alta tunsoare sau un alt stil de breton happy

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
daca asa e parul tau la culoare e si lung? de ce vrei sa iti strici podoaba capilara? il vei distruge decolorandu-l/apoi vopsindu-l si tot asa.
O zi frumoasa sa aihappy

| Lorena7712 a răspuns:

Nu. El se decoloreaza si se face blond cu apa oxigenata:*
Funda?puppy dog eyes