| AntonyaCeaCurioasa a întrebat:

Hei buna! Nu vreau sa va deranjez prea tare dar am o problema si nu stiu ce sa fac. Toamna asta care vine intru in clasa a-11-a si sincera sa fiu cunosc o gasca de copii care sunt unii dintre prietenii mei foarte buni. In grupul asta este un baiat, Paul pe care eu nu il prea cnosc, insa de fiecare data cand apare prin preajma se uita insistent la mine. E genul de baiat retras, dar destul de dragut. Singura data cand am avut ocazia sa vorbesc cu el a fost cand am facut unele proiecte pe perechi. Facem amandoi pregatire la germana si cand suntem amandoi la aceeasi masa se distanteaza rau de mine de parca as mirosi urat (dar nu miros!). Ma intreb de ce face asa? Plus ca intr-o zi am incercat sa intru in discutie cu el, dar a fugit si a evitat pe cat posibil sa vorbeasca cu mine. Are o surioara in clasa a-8-a,dar cand o intreb despre Paul schimba imediat subiectul (pe semne ca cineva a avertizat-o sa nu vorbeasca cu mine ). Vara asta, din cate am aflat mergem amandoi intr-o tabara. Voi ce credeti ar trebui sa-l abordez din nou acolo? Si daca da, atunci cum sa intru in discutie cu el sa vad de ce ma evita dintr-a noua.
P.S. Astazi nu am chef de raspunsuri rautacioase de la oameni rautaciosi asa ca mai bine...mai bine nu mai raspundeti daca aveti sa-mi spuneti ceva inutil.

Răspuns Câştigător
| GuUumitza a răspuns:

E doar timid, poate nici nu are experienta cu fetele. Nu are de ce sa fuga de tinebig grin Tabara e oportunitatea perfecta pentru legarea prieteniilor. Eu cred ca ar trebui sa il abordezi. Uneori si baietii mai vor asta, nu sa faca ei mereu toti pasii laughing

4 răspunsuri:
| doreal a răspuns:

Poate e vampir laughing, glumescwinking. Poate nu vrea sa vorbeasca, cu tine ca are ceva probleme. De unde poti sa stii? Acum faza aia cu fugitu nu prea mie se pare ok. Poate ar trebui sa il eviti, daca el nu te place. Dragoste cu sila nu se poate.

| AntonyaCeaCurioasa explică (pentru doreal):

Nu sunt indragostita de el numai ca ma enerveaza ca ma tot evita. Imi da impresia ca eu am ceva in neregula...

| doreal a răspuns (pentru AntonyaCeaCurioasa):

Poate nu va potriviti, unii nu se potrivesc nici macar ca si prieteni. Energiile dintre voi se resping ori simte ceva pentru tine si nu vrea sa iti spuna pentru ca tu nu simti la fel. Vorbeste cu el.

| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
E timid, asa sunt unii in preajma fetelor.
E simplu, i-al si spune-i ca nu are de ce sa ii fie rusine, si ca asta e un lucru normal.
Si sigur pana la urma vei reusi.
O viata frumoasa sa ai.
Peace!