| anonim_4396 a întrebat:

Hei. De la o vreme am parte de vise ciudate. Daca e cineva care ar putea explica urmatorul lucru sunt recunoscatoare:se intampla ca eram acasa,singura cand deodata in vis imi apar persoane cunoscute,intr o fractiune de secunda. Insa partea ciudata acum vine. Am avut vise repetate, practic vazandu-ma oe mine.In vis. Chestia e ca simteam teama si acel eu nu imi vorbea,era indiferent. Mai mult,in aceasta ipostaza am visat o pe mama eram amandoua si deodata a mai aparut chipul ei inca o data. In vis a folosit expresia:"Uite; ma pe mine,hai sa fugim de aici." Si ultimul vis ce nu imi da pace. De undeva de nicaieri a aparut tot "mama" insa cum sa ii zic,holograma laughing) si tot spuneabig grinar hai, mai de ce nu vrei sa ma atingi?". Ia-ma de mana. Reactia mea a fost. Tu nu esti mama. Clar nu era ra. Sentimentul meu fata de oersoanele acestea e de teama in vis. Ca un atac de panica. Cine are habar sa desluseasca?

Răspuns Câştigător
| lovemeoana a răspuns:

Cum sa iti spun...si visele pot avea diferite intelesuri...dar ce spui tu aici ar putea fi cam asta: ai avut diferite experiente cu parintii tai. poate te-au certat si de aceea ai acel sentiment de panica. Astfel de vise mai pot aparea si de la oboseala..sau din cauza experientelor de peste zi. Nu te ingrijora din prima... daca vezi ca aceste vise continua sa nu iti dea pace mergi la un psiholog ceva. Sau ar mai fi ceva... cineva iti vrea raul iar tu primesti niste advertismente prin vise. In viata de zi cu zi ti se intampla lucruri ciudate?

1 răspuns:
| elenahandragel a răspuns:

Inceark sa spui tatal nostrul si crezul inainte sa te pui la somn.