| Emosadgirl a întrebat:

Hei...nu stiu ce sa mai fac! Din vara imi cade parul ingrijorator de mult! Deja s-a rarit extrem de mult, vreau ceva urgent pentru el, nu stiu ce sa mai fac, deja s-a rarit prea mult, aproape raman cheala!
Asta nu se mai cheama regenerare, ci chelire!
Precizez ca am doar 15 ani, si imi indind si parul, dar doar 1 data pe saptamana, si mil indind doar de cateva luni!
Parul imi cade de dinainte sa mi-l intind cu placa, credeam ca se va oprii ca de obicei, dar NU se opreste! Vreau ceva ce sa opreasca asta urgent, fiindca deja nu mai suport sa vad ca orice fac, si cand imi trec mana prin el cad cate vreo 10 fire deodata! Daca nu se opreste eu chelesc la propriu!
Va rog ajutat-ma cu orice impotriva caderii parului! Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut acceaș problemă. Incearcă toată gama de îngrijire anti-căderea părului de la gerovital plant (șampon, ser anti-cădere, mască regenerantă etc. ) iar dacă mai vrei să il faci cu placa ia și un ser termo-protector tot de la aceeaș firmă. Chiar dacă costă cam multișor are rezultate. Le găsești atât pe net cât și în toate farmaciile. O fundiță mică please! :o3 :x :-* http://www.naturashop.ro/gerovital-plant-sampon-anticadere-p-2284.html http://www.icosmetice.ro/......ament.html

3 răspunsuri:
| aurasauras a răspuns:

Hofigal, Stop chel si te speli pe par in loc de sampon cu Sapun moale lichid vegetal de la aceeasi firma.

| balancetest a răspuns (pentru aurasauras):

O adaugare. sapunul nu usuca? Sau ma rog sapunul continut in acel sampon? Salutari

| MotorheadEngland a răspuns:

Caderea parului poate sa aiba si factori interni. Iti pot recomanda o solutie combinata.
1 Incearca sa folosesti Biotina C Plus. Special conceput pentru persoanele care au probleme legate de par, piele si unghii. Il gasesti aici:www.premiumvitae.com/nutrilite-biotina-c-plus/
2 Ser pentru scalp. Citeste mai multe detalii aici : www.beauty.premiumvitae.com/satinique-ser-pentru-scalp/

Ca toate femeile care le-au folosit, vei avea rezultate foarte bune din prima luna.
Iti doresc multa sanatate.