| Lupu_Malvi_1961 a întrebat:

Hei TPU, am 11 ani sunt fata, si nu stiu ce sa fac cand ma plictisesc. Funda. Cel mai creativ raspuns.

Răspuns Câştigător
| Kenya a răspuns:

Iesi cu prietenii la varsta asta. Citeste, uita-te la filme, deseneaza, dormi cu prietenele ..etc

5 răspunsuri:
| Alina49335 a răspuns:

Pai,eu am o lista luuuuuuuuunga,o sa-ti sugerez sa faci cateva lucruri:

-citeste(cauta niste carti pe gusturile tale,care sa-ti starneasca curiozitatea);
-mergi cu rolele/bicicleta;
-iesi afara cu prietenii;
-Invata sa gatesti o prajitura simpla si fa-le alor tai o surpriza;
-Cheama o prietena sau o verisoara(eventual daca ai o sora) si jucati remi, monopoli, carti, etc;
-vorbeste cu parintii sa mergi la palatul copiilor sau sa te inscrie la un curs de dans(daca iti place) sau la un sport;
-Cumpara margelute de facut bratari si lantisoare si poti face, e foarte distractiv;
Sper ca ti-am dat macar o idee buna:*

| angelcore a răspuns:

Https://www.wattpad.com/search/Ce%20sa%20fac%20cand%20te%20plictisesti

Acesezi linkul si o sa gasesti acolo o lista lunga de carti cu titlul Ce sa faci cand te plictisesti.

| catineanu33 a răspuns:

Cisteste cuvantul Lui Dumnezeu Biblia si vei fi cea mai fericita fetita din lumea asta

| spiridus25 a răspuns:

1. Pot sparge monotonia ieșind cu un/o prieten/ă la o plimbare sau la plajă;
2. Aș putea frecventa o sala de sport (fitness) unde o să imi fac prieteni noi;
3. Sun câțiva prieteni/colegi/vecini, să jucăm un joc de cărți/șah/table/rummy/ sau alte jocuri...
4. Învăț jonglerii cu obiecte rotunde,/ monede sau trucuri de magicieni.

Fa curat. Daca tot te plictisesti ai putea sa incepi sa strangi prin camera, sa asezi, sa chitesti, sa dai cu aspiratorul, sa stergi praful, sa bagi la spalat.
Fa exercitii fizice. Plictisindu-te nu faci altceva decat sa „ruginesti" si sa aduni straturi de grasime inutile. Cauta niste exercitii pe care le poti face acasa pentru a-ti defini formele corpului si pentru a capata mai multa forta. Improvizeaza-ti un sac de box.
Chestii estetice. Sunt multe chestii care iti ocupa mult timp, de exemplu epilatul sau luatul cu lama prin diverse zone, pensatul, potrivitul parului, storsul cosurilor si chiar si un simplu dus fierbinte te va scoate din plictiseala.
Pune-te la incercare. Desfa un aparat electronic pentru a vedea ce are in el apoi incearca sa il faci la loc. Cand masina de spalat este in functiune pune-ti penisul pe ea pentru a simti cum ti-l curenteaza. Incearca sa strabati camera fara a atinge podeaua si fara a strica nimic. Construieste un robotel din pachete goale de tigari, un fotoliu din cutii goale de bere, etc.
Dormi. Mai stii vremurile alea cand stateai la televizor, nu era nimic interesant, il stingeai si te culcai? Ei bine, si la calculator e acelasi lucru. nu e nimic interesant – il opresti – te culci. Dar ai grija sa nu dormi toata ziua si toata noaptea fiindca prea mult somn dauneaza grav sanatatii.

| ale153 a răspuns:

Faci ceea ce iti place. Poti merge cu bicicleta, poti scrie un jurnal de vacanta, poti desena, poti confectiona niste lucruri gen handmade(sunt o multime de tutoriale pe internet), poti merge la un fil cu prietenii, poti invata sa gatesti! happy