| Ioanaa_5834 a întrebat:

am in clasa un baiat pe care il plac foarte mult si inca de mult timp(aproximativ 3 ani) dar el nu da nici un semn ca mar place... Am vrut sa aflu dar nu am cum pentru ca eu sunt una dintre fetele cele mai destepte din clasa mea si el nu cred ca a realizat ca il plac. In fine...
Pot sa spun ca il iubesc, dar nu stiu cum s-a intamplat asta. eu vreau sa nu il mai plac dar nu pot numai la el imi e capul.si cateodata realizez ca nu imi mai place de el dar dupa o perioada iar incep sa simt ceva. ce sa fac sa pot sa uit de el ca il vad in fiecare zi?
Spuneti-mi si mie va rog mult de tot, cum sa il uit sau ce sa fac?

Fundoii ca de obiceilove struck
si folositorhappy

Răspuns Câştigător
| Symonel10 a răspuns:

Hey, buna! Am trecut si eu prin aceeasi situatie. Dar nu am avut curaj sa-i spun baiatului ca-l iubesc. La un moment dat mi-am dat seama ca si el ma place, dar tot nu i-am spus ca imi era prea rusine. Anul trecut s-a mutat la alta scoala si am fost foarte suparata. El venea aproximativ de 2 ori pe luna sa ma vada ca invata dimineata si eu dupa-amiaza, dar niciodata nu am vrut sa cobor la el. Ultima data cand a venit a fost de Ziua Indragostitilor cu un biletel pe care scria adio. Apoi in vacante umbla doar cu ceilalti colegi ai lui si statea cu alte fete. Am incerca sa-l uit si am reusit pentru ceva timp. Dar cand l-am vazut din nou iar m-am indragostit de el si mi-am facut curaj sa-i spun. Cand i-am spus am aflat ca era prea tarziu. Si acum suntem doar prieteni. Sper ca ne vom indragosti din nou unul de celalalt. Intre timp la mare m-am imprietenit cu un tip din Oradea si am, realizat ca il plac. Dar acum mi-am dat seama ca nu va merge relatia noastra si mi-au revenit vechiile sentimente pentru celalalt baiat.

Asa ca mai bine este sa-i spui baiatului ce simti pentru el si sa afli daca si el te place. Macar vei fi mai linistita. Nici eu nu am spus nimanui asta si crede-ma ca ma simt mult mai bine acum. Succes, sper ca veti reusi sa fiti impreuna!

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ai pierdut inutil 3 ani.Niciodata sa nu mai faci asta.Baiatul respectiv de unde sa ghiceasca in stele ca il placi? Nu are sens sa il iei cu declaratii de iubire vesnica dar nici sa te comporti cu el ca si cum nu ti-ar pasa.Imprieteneste-te cu el si da-i de inteles discret ca puteti fi si mai mult decat amici

| Selena54 a răspuns:

Cata dreptate are onutzu. happy

| bebitssa a răspuns:

Pai... daca iti place asa mult nu cred ca o sa-l uiti pana la sfarsitul anului asa de usor. Incearca sa-ti spui in gand : 'da cine o fi si asta incat trebuie sa-l plac ' si chestii din astea. Pentru ca daca el nu iti da nici un semn ca te-ar placea sau macar ca te-ar indragi sau i-ai fi simpatica atunci oh go on las-o balta, ca dupa aia iti faci pea multe sperante si din astea. Nu neaparat ca esti cea mai buna din clasa nu ii place de tine, dar fiecare cu gusturile lui, nu poti sa multumesti pe oricine.

Bafta :*! Funditabatting eyelashes