| lorena66 a întrebat:

Hei TPU, de ceva timp mi se intampla ceva super ciudatlaughing
Sa nu ma credeti nu stiu cum--gen nebuna, sau prst.
Da incepem.
De cateva saptamani tot incep sa prevad anumite chestii. Adica pur si simplu de ceva vreme tot ametesc si ma simt din ce in ce mai prost dispusa. Zilele trecute, fredonam melodia aia cu vise interziselaughing in cap si sora-mea care era in aceeasi camera a inceput sa o cante cu voce tare. Apoi, chiar astazi imi spuneam in cap poezia,, Iarna pe ulita" si acum, am mers la semineu si am vazut o hartie data langa foc si pe ea, ghiciti ce se afla. Era poezia de acum 3 ani, exact aceeasi poezie pe care mi-o spuneam eu. Chiar si acum 2 zile -- cand sarb. Sfantul Ioan, am inceput sa cant in cap melodia,, Tu, Ardeal" in timp ce citeam. Am coborat apoi scarile (caci casa mea are un etaj--si nu am reusit sa aud nimic din ce se petrece jos--) am stat putin si apoi mi-am auzit parintii spunand: Ioana, stii cum se cheama melodia aceea cu Muntii Apuseni? Apoi le-am spus numele ei, au pus-o si era exact cea pe care o fredonam. Nu mai stiam ce sa spun.
Prima data cand mi s-a intamplat un astfel de lucru--cel cu sora mea-- i-am spus mamei. Ea mi-a explicat ca o fi fost ceva, telepatie/ o coincidenta. Eu nu stiu ce sa mai spun. I-am spus si de faza cu cealalta melodie si a spus:,, las-o balta.". NU MAI STIU CE SA MAI SPUN. Sunt derutata, nervoasa continuu si nu stiu de celaughing. Tocmai ce i-am zis prietenei mele de poezie si de toate celelalte lucruri, iar ea mi-a spus ca as putea fi medium/sau am ceva puteri telepatice. Sa nu uitam de faptul ca incep sa simt cand anumite persoane se simt inconfortabil sau atunci cand au o raceala si tusesc efectiv imi trece cam aceeasi stare.
AJUTATI-MA va rog.

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Ajuta-ma tu, trimite-mi numerele la lotto in privathappy
Daca castig, promit sa-ti dau jumate din castig.

| Șurubelniță a răspuns:

Ar putea fi o coincidență. Sau nu, cert e că e greu de zis deocamdată din moment ce fiecare dintre noi a pățit astfel de chestii.
Adică oamenii mai simt din când în când unele lucruri ce se vor întâmpla. Unii mai des alții mai puțin.
Nu deveni obsedată de chestia asta și încearcă să fii imparţială, să nu asociezi orice gând al tău cu ce se va întâmpla. Gen să te gândești la verde și fix în ziua respectivă vezi iarba și poc să îți vină gândul că ai prezis asta.

| Pitikkkkkkkkk26 a răspuns:

Si eu patesc asta.Dar eu visez ce o sa se intample.Habar n.am