| venilla a întrebat:

Hei TPU happy Imi puteti recomanada un sampon&balsam va rog? puppy dog eyes eu ma intind aproape in fiecare zi cu paca, deci varfurile mele sunt uscate (despicate mai putin pentru ca imi tai lunar varfurile si folosesc o placa profesionala.), dar se ingrasa foarte repede la radacini, de aceea imi spal parul in fiecare zi. Funda:*

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna Venillahappy
incearca sa raresti folosirea placii,
inceraca ceva natural...o masca pe baza de galbenus de ou+ ulei de masline si 3-4 picaturi de zeama lamaie, faci ca o maioneza si apoi aplici de la radacina pana la varfuri, strangi parul si il acoperi cu folie, punga, important e sa nu il tii descoperit ca se intareste masca, il tii 3-4 ore apoi te speli, iti garantez ca nu vei fi dezamagita dupa 3-4 sedinte, eu folosesc si nu imi pare rau, am parul lung si am aruncat cu bani aiurea la greu... spala parul daca ai posibilitate cu frunza de nuc, urzica.
tunde din varfuri o data pe luna, cineva care are mana usoara
O zi minunata sa aihappy

5 răspunsuri:
| Zoet a răspuns:

Nu trebuie să-ţi speli părul în fiecare zi. Cu cât îl speli mai des, cu-atât el se îngraşă mai repede pentru că este obişnuit să-l speli mai tot timpul. Dacă ţi se îngraşă, fă-ţi o coadă pentru a nu se observa mai bine şi stai aşa vreo 2-3 zile...cel puţin la 2-3 zile să te speli, şi pe urmă o se vezi că nu se va mai ingrăşa atât de repede.

| JustMyLove a răspuns:

Incearca produsele de la Kallos. Du'te la magazin si spune'i vanzatoarei ce ai tu nevoie si pentru ce si iti va da ea ceva bun. Eu folosesc produse de la ei si sunt foarte bune.
P.S.: De ce iti indrepti parul in fiecare zi? daca o sa continui asa o sa iti cada parul indiferent de ce produse folosesti.

| venilla explică (pentru JustMyLove):

Si unde gasesc magazine kallos in Bucuresti?
Daca nu il intind nu-mi sta in niciun fel, intr-o parte e ondulat, in cealalta e drept si nu e nici foarte lung ca sa il pot impleti sau alte minunatii..am devenit dependenta intr-un fel.

| Neamtu_Lavinia_1997 a răspuns:

Heand&shoulders sau pantene

| georgianna328 a răspuns:

Hei! Eu folosesc Syoss repair si sampon si balsam si inainte sa ma indrept folosesc un spray tot de la syoss si anume HEAT PROTECT. Imi dau cu el prin tot parul si astept 15 min dupa ma indrept. Bafta!
FUNDA!