| Annabelle21 a întrebat:

Hei TPU... Nu stiu ce sa vorbesc cu un baiat pe facebook. Adica imi cam place de el. Suntem in aceiasi clasa dar acum suntem in vacanta si nu putem vorbi decat pe facebook. Dar exista o mica problema. Nu pot avansa de la " Buna! Ce faci? ". Mi-e oarecum teama sa vorbesc cu el si nu stiu ce sa ii zic.
Ma puteti ajuta cu niste idei de conversatii?
Mulumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Idei de conversaţii, sună atât de stupid.
Eu şi prietena mea vorbim prin mesaje până la 4 dimineaţa şi în mare parte nu ne spunem absolut nimic.
Prin absolut nimic, mă refer, absolut nimic important. Doar chestii random pe care dacă le recitesc a 2-a zi îmi spun singur "Ce prost sunt câteodată". Doar întreabă-l ce planuri are pentru vacanţa de vară, dacă şi-ar fi dorit să îi fi ieşit o medie mai mare.....Chestii banale, dacă şi el e interesat să discute cu tine subiectele vor curge de la sine. Important e să îi scrii, nu contează ce, doar să îi scrii ceva.

2 răspunsuri:
| TeckTonik997 a răspuns:

Sau chestii de actualitate, stiri, mondenitati, fotbal chiar ca tot e mondialul, despre alti colegi etc