| InsertName a întrebat:

Hei TPU.Nu stiu de e cu mine.Eu sigur am o problema, cand imi fac prieteni noi.pur si simplu stric tot.Ba zic ceva aiurea,ba nu stiu ce...dar eu nu vreau asta si incerc sa refac totul si atunci ma fac de cacao mai rau. Pe langa asta,am o problema cu mine,nu imi place de mine,nu ma suport, as vrea sa fiu ca altii. Cand vad pe cineva fericit afara ma cuprinde o stare rea. Ce pot sa fac? Chiar vreau sa scap de toate astea.Multumesc

2 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Daca vezi ca o dai in bara mereu, incerca sa-ti schimbi atitudinea si o sa fie bine.
Spune-ti punctul de vedere fara sa critici si sa dai dovada de prea mult superficialitate si va fi bine.
Invata sa te accepti asa cum esti si schimnba la tine tot ce consideri ca nu e bine.
Si nu inteleg, cum ai vrea sa fi ca altii?
Ce au altii i n-ai tu?
Eu zic sa te schimbi putin si sa privesti lucrurile dintr-o alte perspectiva.
Daca stai si iti plangi de mila, nu rezolvi nimic.
Succes!

| ღAlbynutza01ღ a răspuns:

Cam aceeasi problema am si eu.Eu sunt prea buna cu toti, si altii profita de asta.Incearca sa iti inbunatatesti tu insuti inrederea in tine.Niciodata nu trebuie sa ai o parere proasta despre tine.Incearca sa fi cum vrei tu, cum crezi tu si cum crezi ca le'ar place si celorlalti.Incearca sa iti schimbi personalitatea, in bine. Sper ca te'am ajutat!