| Panteraa a întrebat:

Urasc ca sunt mare la picior. Am 14 ani sunt fata si port 40-41. Acum mi-am luat o pereche de papuci putin mai mici sa nu se vada ca is mare la picior si ma dor ingrozitor picioarele in ei.Nici incaltamine de fete asa mare nu prea gasesc. Ce sa fac? Pur si simplu nu mai suport. straight face

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Atunci e perfect.Nu putem hotara noi cat crestem, dar pentru fiecare exista ceva potrivit in viata.Probabil vei mai creste 10-15 cm, asa ca, daca te pregatesti corespunzator, vei fi un model minunat.Habar nu ai cat esti de invidiata, in ascuns, de multe fete.Bafta,sa ai o viata frumoasa!

9 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

Buna stiu cum te simti si eu am 14 ani si port 41straight faceDe facut nu prea ai ce face, trebuie sa cauti prin mai multe magazine si pana la urma vei gasi intr-un magazin ceva ce-ti place si e bun pentru tine.
P.S:Nu-ti lua incaltaminte mai mica pentru ca nu e bine.Ia-ti incaltaminte lejera si nu-ti fa griji ca piciorul nu va mai creste multhappyNumai bine.

| Alisa7109 a răspuns:

Ei, nu te incorda prea mult... fii relaxata. nu ai de ales. stiu cum e.si eu tare imi urasc talpa piciorului ca e mare dar nu am ce face.ia-ti incaltarile care iti sunt pe plac si nu atrage atentia la cei din jurul tau. nu purta marimi mai mici caci iti vei strica picioarele, vei avea de suferit...totul va fi minunat. bafta!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu te mai framanta. Odata cu varsta se stabilizeaza o proportie intre inaltime si lungimea talpii.Cred ca vei fi inalta.Dar pana atunci nu merita sa-ti chinui picioarele.Din contra, starea de confort in mare masura e oferita de lejeritatea incaltamintei.Relaxeaza-te.

| Panteraa explică (pentru Danut_Popa_1961):

Am deja 1, 70 si ca sunt prea inalta nu prea imi place.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Ia-ti incaltari comode. Uite, eu vand incaltaminte adusa din Germania (majoritatea), am masuri de la 36-42. Calitatea este foarte buna, peste ce se gaseste de obicei la noi.
Calapoadele sunt bune, suficient de late (europene, nu chinezesti), am multe modele la care am 40, 41 si chiar 42. In aceasta perioada am reduceri la cizme, doar 70 RON perechea. Expediez oriunde in tara prin posta cu plata ramburs, in Bucuresti se pot proba. Se pot returna si schimba in caz ca nu se potrivesc. Vedeti blogul meu http://paradisulcizmelor.blogspot.ro/ pentru oferta la zi. Vand si pe Okazii.ro http://www.okazii.ro/comunitati/okazia-lui/andrei_iosif.html
calificativele primite imi atesta seriozitatea si calitatea produselor.
Daca nu gasiti nimic care va place intrebati, posibil sa mai am si alte modele, eventual aduc.

| anabahebak a răspuns:

Pai acum depinde si de inaltime dar si eu cunosc fete care poarta la fel de mare si nu se observa adica cel putin eu chiar nu am observat.Ia-ti papuci pe masura ta :*

| ElenaVaideanu a răspuns:

Stiu cum e.Am 14, am 1.74 si port 40-41.Ieri am umblat cateva ore bune sa imi cumpar niste cizme de iarna..si intr-un final am gasit marimea 40. dar nu imi plac deloc sincer..insa a trebuit sa le iau, deoarece ma saturasem de atat probat si umblat.Ma simt foarte rau cateodata cand vad ca ma intreaba lumeabig grinar cat porti? Si unii mai arunca si niste priviri.dar asta e.Incerc sa ma resemnez ca nu am ce face. Nu cred ca te-am ajutat cu ceva, dar nu iti mai cumpara incaltaminte mai mica ..nu te va ajuta cu nimic.

| Rodica13 a răspuns:

Buna,si eu am aceeasi problema.Eu rezolv acest lucru purtand numere mai mici pentru a masca acest mic detaliu insa la varsta ta nu vor mai creste vor stagna.Cand vei fi mai mare nu va fi o mare problema.