| anonim_4396 a întrebat:

Heii! Imi place mult de un baiat, e cu un an mai mare ca mine... e blond, cu ochisori albastrii. As vrea sa-l fac sa ma observe cumva, sa ma placa. Ceva sfaturi? Funda celui mai bun sfat!

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Baga-te in seama cu el sau poate aveti un prieten comun care va poate ajuta sa va cunoasteti

| TheAce a răspuns:

Cel mai simplu e sa vorbesti cu el. Spunea plastic Paler ca ''mai tarziu devine prea tarziu''. Nu ai nimic de pierdut, in plus baietilor le plac tipele curajoase. Ulterior puteti vorbi si intr-un mediu online daca tu simti ca asta te avantajeaza in vreun fel. Messenger sau Facebook, ai destule variante si chiar la indemana, ceva ce generatia mea nu avea. Totusi, contactul acela fizic si impactul pe care il da e mai pronuntat.

| KidaK a răspuns (pentru TheAce):

Mdaa... se pare ca nu e interesat sa fim nici macar prieteni asa ca... s-au dus toate visele laughing

| Ioana666lore a răspuns:

Pai nu trebuie sa faci ceva special fii tu insuti dor du-te acolo si bagate in seama cu el oricum nu-i spune cati place de el imd pentru ca daca te refuza e forte jenant pentru o fata....bafta

| AnabellaXD a răspuns:

NU face prostia sa vorbesti cu el si dupa sa pui pe cineva sa il intrebe daca te place NUUUUUU!
Vorbeste cu el si incercati sa deveniti cat mai apropiati.Fi atenta si observa fiecare gest pe care el il face happy. Nu incerca sa pari ceea ce nu esti fi tu asa cum esti fi NATURALA! Si uite 3 metode prin care ii poti spune ca il placi:
1.Strecoara-i biletele in buzunar, ghiozdan in care ii vei spune ca il placi(nu te semnezi, nu spui cine esti, pastrezi anonimatul). SIGUR te va intreba de la cine crezi ca este. Iar atunci este momentul potrivit sa ii spui DE LA MINE.
2. Spune-i verde in fata:,, Stii eu te plac si mai bine regret ca ti-am spus ca te plac decat ca nu ti-am spus.''
3. Cere-i un sfat.Gen :Stiii eu plac pe cineva cum sa ii spun ca il plac?(in proportie de 90% iti va spune sa ii spui verde in fata), atunci ii poti spune: Hai sa exersam! el: Ok! Tu:TE PLAC! el: Veziii acum spune-i Tu:Tocmai i-am spus.
Dar mai intai cunoasteti-a si lasa sa treaca un timp pana cand va veti apropia.
CA sa ii atragi atentia:Glumeste cu el, la inceput discuta despre lucruri gen muzica, lucruri banale etc etc.Iar mai aopi treci la discutii serioase.Nu incerca sa atrag atentia cu decolteu si fuste scurte fi discreta si eleganta!
Sper ca te-am ajutat:*. Multa BAFTA!

| SomeoneReal a răspuns:

Buna! Daca esti sigura ca il placi si da si el semne ca te simpatizeaza, du-te si vorbeste cu el, ceva, orice...Nu incerca chestii gen sa te impinga cineva in el sau altceva deoarece baietilor nu le plac aceste gesturi! Trebuie sa fii directa, dar totusi discreta, adica sa nu te dai in spectacol, etc. Succes!big grin

| jakaji8 a răspuns:

Sfaturile mele sunt astea:
1)Cind esti prin preajma lui, fii vesela happy
Baetilor le plac fetele zambaretehappy
2)Incearca sa dialoghezi cu el, sa-i arati ca esti o fata buna, inteligenta etc.
Baetilor le plac fetele deschise, sociabilehappy
3)Abordează-l! Spune-i! Fă-te vizibilă! Nu cu agresivitate, nu fi extraordinar de directă, ci pune problema cu discreţie şi delicateţe în aşa fel încât aproape să nu îşi dea seama că ai apărut „în peisaj".

Bafta!