| lov318 a întrebat:

Pai, povestea e mai lunga. Anul trecut, in clasa a 8-a m-am imprietenit cu un baiat din clasa a 6-a. Baiatul, mai tupeist din fire ma tot lua in brate si dupa un timp a inceput sa ma pipaie. Eu, fraiera, i-am permis asta destul de mult timp. Cand nu i-am mai permis relatia s-a racit. Ba chiar prin iunie mi-a zis ca sunt curva si chiar am incheiat orice discutie cu el. Ok. Acum 2 saptamani ne-am intalnit pentru prima data de atunci. Eu inca eram suparata pe el, dar el tot cauta sa vorbesca cu mine. Ma tot masura din priviri. Eu nu l-am bagat in seama prea mult, desi intr-un fel mi-ar fi placut sa mai vorbim. Ma rog. Ieri a intrat pe mess si vorbea chiar foarte dragut cu mine, m-a intrebat de ce sunt suparata pe el, i-am explicat si si-a cerut scuze, chiar m-a intrebat daca nu ies pe afara, dar eram la liceu.
Ok. Acum intrebarea. Ce credeti ca e in capul lui? Ar trebui sa mai refac prietenia? Sa ii permit sa ma mai ia in brate?
Va rog nu ma judecati. Stiu, sunt mai inocenta din fire... Multumesc daca ati avut rabdare sa cititi!happy

9 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Dacă-ti place cu adevarat, mai incearca sa vezi ce are-n mintea lui de cuceritor. Daca continua cu lucruri care nu-ti plac dăi iar papucii, sa fii iubita!

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
atat timp cat el si-a permis sa te jigneasca, nu cred ca merita atentia ta, indiferent ca si-a cerut scuze. daca ai demnitate si tii la ea, pune-l la locul lui si ignora acest tip de baiat.
O zi frumoasa sa aihappy

| rogvaiv10 a răspuns:

Tu chiar i-ai permis sa te pipaie?! Si mai e si cu 2 ani mai mic decat tine. Nu-i mai raspunde la mesaje, nu mai vorbii cu el. Iti spun sigur ca daca erai de-o varsta cu el nu i-ar fi pasat de tine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuiasa sa ii mai dai si o palma sa invete ca in clasa a6a baietii pun mana pe masinute nu pe fete

| Ex89 a răspuns:

Pai el a vrut sa puna mana pe o fata, baietii din clasa a 6-a sunt la inceputul pubertatii deci au atractii sexuale destul de intense.
Poti sa iti refaci prietenia cu el dar cu limite, nu ii mai permite sa te ia in brate, el te ia in brate pentru ca se simte el bine nu pentru ca iti place tie, majoritatea baietiilor sunt asa incearca sa-si caute doar interesul lor.

| mini35 a răspuns:

Parerea mea e ca acel baiat avand o varsta nu prea mare sigur nu s-a schimbat asa rapid. Oricum daca il placi accepta-l asa cum e si daca te mai pipaie da-i o palma sa il trezesti la realitate.Suces!winkingbig grinhappy

| nichy2012 a răspuns:

Eu iti zic ca poti sa o refaci daca vr.Dar trebuie sa-i explici ca sunteti doar amici! Funda?big grin

| dyenuttza a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui sa ii spui frumos fara sa-l jignesti ca ramaneti prieteni si ca e prea mic pentru tine si punkt

| ancaelena273 a răspuns:

El este mai mic ca tine, dar de obicei baieti cred ca nu conteaza varsta. L-ai intrebat daca ii place de tine sau daca i-a placut atunci. Ar trebui sa va impacati dar sa nu ii mai permiti sa te pipaie sau sa te ia in brate prea des. Explicai ca sunteti doar prieteni sau daca tu ai sentimente pentru el incearca sa ii dai o seansa happy