| MyaEmy a întrebat:

Buna!(va rog sa cititi tot)
In clasa a 5-a m-am indragostit de un baiat (care mentionez ca nici nu imi placuse la inceput) si mai tarziu am aflat ca si lui ii placea de mine, insa amandoi fiind timizi nu ne-am spus unul celuilalt ca ne placem, ci doar ne-am comportat ca niste prieteni foarte buni care se ajuta unul pe celalalt la nevoie.Si in clasa a 6-a s-a cam racit relatia noastra de prietenie (din cauza amandurora) si nu ne mai acordam unul celuilalt importanta, dar tocmai dupa ce il vedeam umbland cu altele si ignorandu-ma am realizat ca il iubesc! Dar fiind destul de mica pe atunci,nu concepeam sa fiu cu el pentru ca in primul rand eram mult prea timida si in al-II-lea rand nu eram genul de persoana care sa dea de inteles cuiva ca "il plac" mai pe scurt nu stiam sa flirtez si avand in vedere ca noi nici nu ne prea mai vorbeam,chiar nu aveam posbilitatea sa ii arat putina dragoste si afectiune (ce-i drept este ca,cat timp am fost prieteni,el mi-a dat tot timpul de inteles ca ma place,ma lua in brate, de mana, era amabil si intr-un fel ma simteam vinovata si vruiam sa ii arat si eu ca il plac)insa nu mi-am permis..deja nu mai eram prieteni,eram dusmani si sincer chiar nu intelegeam de ce, poate ca ne uram din cauza ca ne iubeam atat de tare, poate ca era din cauza ca neimplinindu-se dragostea noastra ne refugiam in alte "locuri".
Si asa timpul a trecut (dar eu nu am incetat sa ma gandesc la el) iar acum sunt clasa a 9-a si inca nu am prieten.Nu vreau sa intelegeti gresit! eu nu sunt suparata sau disperata ca nu am prieten ci suparata si disperata ca inca il iubesc..si distanta (suntem la licee diferite in orase diferite) si timpul petrecut unul departe de celalalt m-a facut si mai mult sa il iubesc iar acum chiar nu stiu ce sa fac! Cu cat ma gandesc mai mult la el cu atat mai mult ma simt mai indrazneata si mai curajoasa si dispusa oricand sa ma duc la el si sa ii spun adevarul fara nici o jena, sa ii spun cat de mult il iubesc!
Eu nu vreau sa stau "legata la maini" si sa plang dupa el toata viata gandindu-ma mereu "Oare cum ar fi fost daca am fii fost impreuna?"NU! eu vreau sa fiu cu el si chiar daca stiu ca ne vom despartii la un moment dat si ca voi suferii. vreau doar sa invat sa iubesc..si cred ca daca el a fost prima mea iubire, va stii cum sa ma invete.
Voi ce credeti? merita?(vot la toata lumea)

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dodododo, 4 ani ai stat cu gura închisă.
Probabil că el a și uitat de ceea ce a vrut să fie odată, și chiar de nu, acum poa' să fie cu o alta, poate nu mai împărtășește aceleași sentimente. Dar. nu mai amâna mult, caută-l, spune-i să vă întâlniți undeva și acolo îi spui tot, de la "a" la "z" ce și cum.
Dacă îți dă o șansă e bine(pentru tine), dacă nu, asta e.
Baftă.

| MyaEmy explică (pentru anonim_4396):

Eu nu ma indoiesc de faptul ca nu ma mai place deoarece cat timp am fost vara asta plecata in vacanta la munte, tot intreba de mine, unde sunt, cu cine am plecat in vacanta laughing, adica daca nu ar simtii nimic pentru mine de ce m-ar cauta? thinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru MyaEmy):

Mmm, e un veritabil Logan Blake smug
Acu' scoate-ți armele și du-te la vânătoare, ai cale liberă. laughing

| Voidwithin a răspuns:

Merita sa ii dai o sansa daca nu merge nu merge asta e.
Macar ai incercat cea ce nu ai avut curaj sa faci pana in prezent.
Daca continui asa si nu incerci peste 2 ani o sa iti pui aceleasi intrebari.

| Ukkka a răspuns:

Eu cred ca nu ar trebui sa mai pierzi timpul. El poate se distreaza cu noile lui colege. Nu vreau sa fiu rautacioasa,dar, ar trebui neaparat sa dai de el. De exemplu sa il suni si sa-i spui ca trebuie sa vorbiti urgent. Sau daca stii unde sta, poti sa-i faci o scurta vizita. Intr-un weekend poate. Ideea e ca: Timpul nu sta pe loc si nici el. Ai face bine sa dai de el ca sa-i spui ceea ce simti si poate inca mai aveti o sansa amandoi. Si, daca nu mai simte si el ce a simtit odata (sper sa nu se intample) ai doua variante: sa plangi dupa el toata viata sau sa iti continui viata. Daca ar fi asa, nu ar fi ultimul de pe planeta. Sper sa ai noroc. Succes.

| oEllao a răspuns:

Bună! :-)
Chiar nu vreau să te descurajez, dar șansele ca el să iși fi găsit pe alta sunt foarte mari. În orice caz dacă sentimentele lui sunt la fel de puternice precum ale tale, cu siguranță iși va dori o relație cu tine, însă poți fii sigură de un lucru, sunt sigura că te ține undeva in adâncul sufletului său, deoarece o prietenie si o primă iubire ( ca în cazul tău ) nu se uită niciodată, crede-mă! :-) Și da, trebuie neapărat să mergi să îl vezi, chiar dacă nu va fi să fie nimic între voi, te vei simți mai împăcată! happy
Sper că te-am ajutat! Îți urez mult noroc! :*