| DyaDiiana19 a întrebat:

Heii, TPU. sad

Unde ar fi mai bine sa ma mut?

In Italia sau Costanta?

Nu-i greu sa invat italiana, pot pronunta bine cuvintele, nu mi-ar fi greu sa-nvat, dar unde o fi mai bine?

Sora mea vrea sa ma i-a in Costanta, si mama mea in Italia. Mama mea lucreaza si nu poate pleca din Italia. Pe cine sa aleg, sa stau? Nu prea am inteles bine dar, mama mea lucreaza cam mult si acolo o sa stau cam singura, vine pe 6 august. Divorteaza de tatal meu si ma bucur c-o face, am spus asta ca sa nu-mi sugerati sa stau cu el.

Funda :3

4 răspunsuri:
| Ottakringer a răspuns:

Acum nu stiu ce varsta ai. Si aici depinde de varsta ta. Daca te duci la o varsta frageda in afara o sa iti fie cam greu mai ales ca mama ta lucreaza mult. Daca esti 18 + o sa iti fie usor, o sa incerci sa iti faci prieteni, o sa iesi pe afara etc. Daca ai sub 18 iti recomand sa termini scoala aici in Ro (* Constanta ) si dupa sa pleci la mama ta happy

| marinageorgiana14 a răspuns:

Du-te in Italia. si eu am fost acolo pentru 1 an tot cu mama mea si sora mea, si ce pot sa iti zic e ca e de-al naibii de frumos

| Nestii a răspuns:

Cred că ai vrut să zici Constanţa. Păi, tu cu cine simți că ar fi mai bine să te muți? Dacă nu vrei să părăsești țara, rămâi, e la alegerea ta. Dacă îți e dor de mama ta presupun că o poți vizita dacă nu vrei să mergi în Italia pentru totdeauna. big grin Nu știu...nu pot să îți dau un sfat, sau să îți zic ce să faci. Doar tu poți decide asta. Din câte îmi dau seama nu prea vrei să îți părăsești țara... Să mă anunți ce ai decis, bafta! happy :*