| DyaDiiana19 a întrebat:

Heii, TPU. sad
Unde ar fi mai bine sa ma mut?
In Italia sau Costanta?
Nu-i greu sa invat italiana, pot pronunta bine cuvintele, nu mi-ar fi greu sa-nvat, dar unde o fi mai bine?
Sora mea vrea sa ma i-a in Costanta, si mama mea in Italia. Mama mea lucreaza si nu poate pleca din Italia. Pe cine sa aleg, sa stau? Nu prea am inteles bine dar, mama mea lucreaza cam mult si acolo o sa stau cam singura, vine pe 6 august. Divorteaza de tatal meu si ma bucur c-o face, am spus asta ca sa nu-mi sugerati sa stau cu el.
Funda :3

4 răspunsuri:
| ILoveHandball a răspuns:

Pai in Italia iti va fi greu sa te acomodezi...acolo copiii sunt alcumva gandesc alcumva pe gand in Constanta iti va fi mai usor dar aici e o problema,dorul de mama,sora ta te poate ingriji si iti poate oferi unele lucruri dar problema este ca nu esti langa mama, fiinta care ti-a dat viata, e o alegere importanta, numai tu poti decide, noi te puteam ajuta doar cu niste mici sfaturi

| mary1990 a răspuns:

Presupunând ca sora ta este mai mare si ca te poate întreține bine poti termina aici generala (daca esti in generală si daca nu termina studiile aici ) si dupa daca începi sa muncesti poti merge cu sora ta la mama ta in vizita iar tu sa rămâi acolo, crede-ma si mie mi s-a intamplat dar ca aici in Romania si trebuia sa aleg dintre constanta (tata) si Iasi ( mama) normal ca m-am dus cu mama si acum sunt fericita ca am facut asta, sau poti pleca cu mama ta dar ar fi greu sa te obișnuiești acolo pentru ca in Italia, si nu numai, te pune in urma cu o clasa ca sa inveti limba, adica tu sa zicem ca treci a 7a si acolo te pune in a6a. Deci tot ce vreau sa spun este ca daca as avea de ales eu as ramne cu sora pana ori se întoarce mami, ori pana poti sa pleci tu acolo happy decizia nu este a nistra este a ta, eu doar ti-am dat părerea mea happy sper ca mai înțeles, vorbesc cam mult big grin pe pup :*

| DyaDiiana19 explică (pentru mary1990):

Pai, o sa vina mama mea, dar probabil in 2-3 ani, am 12 ani.

| Nico_Nicoleta_1996_bzG4 a răspuns:

Draguto imi pare rau pentru despartirea parintilor. Sincer te poti muta unde iti place tie cel mai mult, imi dau seama ca iti este greu sa alegi intre mama si sora aman2 probabil iti sunt niste persoane dragi din viata... Dar parerea mea este sa stai acolo unde iti cere sufletul.