| UnuDoiSiTreiDeZERO a întrebat:

Hello.
Am 16 ani si 7 luni si inaltimea de 1, 66cm. Tata ~1, 76cm, mama ~1, 62cm. Vreau neaparat sa mai cresc. Nu stiu ce sa fac, joc basket ca nebunul de ~6 luni, am fost si la munte (treaba cu aerul de munte), am mai inotat, ma intind incontinuu'... incep sa raman fara sperante, nu am mai crescut un cm din noiembrie. CE SA FAC SA CRESC SI CE SA NU FAC CA DOAMNE FERESTE SA IMI OPREASCA "CRESTEREA"? Sa imi fac analize sau ceva, hormoni de crestere? Idk, help me, please.

10 răspunsuri:
| AnimatedSignature a răspuns:

Înot.

| UnuDoiSiTreiDeZERO explică (pentru AnimatedSignature):

O sa dea roade? *please God*

| AnimatedSignature a răspuns (pentru UnuDoiSiTreiDeZERO):

Pai iti dezvolta toate oasele. S-ar putea.

| MotanAndrei a răspuns:

Cu siguranta fumezi, nu? daca banuiesc bine :,, Lasa-te'' deoarece tigarile iti opresc cresterea. Cum te-ai lasat de tigari, apucate de atletism. Am un amic olimpic pe toata tara la atletism. Cand s-a dus a fost scund, dupa cateva luni a crescut in inaltime. Ducandu'se la antrenamente de luni pana sambata si participand ca atlet lecitimat la concursuri locale, judetene si pe tara. Si avantaju la atleti ca cantonamentele de iarna, le faci la Sinaia. Iar cele de vara la mare, moca. Adica gratis.Nu platesti cazarea, totu plateste primaria. Si daca esti lecitimat ca atlet, ai gratuitate la mijloace de transport+ primesti la fiecare luna cate 2 milioane. Daca participi si international, dupa 18 ani primesti mult mai mult. Si la concursuri de atletism, premiile mai mult consta in banii, medalii de aur si biciclete. Funda. happy

| UnuDoiSiTreiDeZERO explică (pentru MotanAndrei):

Iti multumesc de raspuns si de sfat...
Ca sa iti raspund si eu, nu fumez. sad

| eviltwinnn a răspuns:

Nu ai de ce sa iti faci griji la varsta asta.

| UnuDoiSiTreiDeZERO explică (pentru eviltwinnn):

Oare pot sa ajung la 1, 80?

| eviltwinnn a răspuns (pentru UnuDoiSiTreiDeZERO):

Posibil, in general copii isi depasesc parintii.

| UnuDoiSiTreiDeZERO explică (pentru eviltwinnn):

E o intrebare absurda, dar... am nevoie de o gura de ''aer'', pot sa ajung la ~1, 72 pana la finalul verii? O sa ma duc si la inot n stuff.

| eviltwinnn a răspuns (pentru UnuDoiSiTreiDeZERO):

Nu stiu ce sa iti raspund. Am un prieten care a crescut intr-o vara 14 cm stand cocosat in fata calculatorului. O sa mai cresti si tu, organismul se dezvolta pana la 21 de ani. Fa-ti o radiografie si vezi daca mai ai cartilajele deschise.