| simonafrumoasa a întrebat:

Crema de galbenele e buna pentru cosuri?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu ajuta cu nimic, eventual sa te faci cu ea daca cosurile iti lasa urme

| Dariusuu a răspuns:

Nu e buna pentru cosuri, dar e buna pentru urme.

Poate ti-au ramas urme si ai pute chiar sa folosesti crema de galbenele.

P.S Am intrebat la farmacie.

| Mihaela1964 a răspuns:

Nuu.E o crema grasa, n-ai nevoie de grasime pe un cos.

| Wehes a răspuns:

NU!
Pentru Cosuri, foloseste Zynerit.

| corodidenisa a răspuns:

Nu este buna crema de galbenele. Dar poti sa pui in aplicare urmatoarele tratamente: 1. aplica o picatura de ulei din arbore de ceai de trei ori pe zi pentru a evita infectia si a grabi vindecarea. Cercetarile au demonstrat ca uleiul din din arbore de ceai 5 % este la fel de eficient impotriva acneei ( cosurilor ) ca si o solutie 5 % benzoil peroxid. 2. Cu ajutorul unui tampon vata, aplica pe cos otet sau suc de lamaie. acizi continuti de acestea ajuta la eliberarea porilor.