| 21V14 a întrebat:

Hey. Dau funda. Sunt la bunici si sambata la ora 22 stateam la poarta cu matusa mea. Era liniste totala si deodata am auzit o cucuvea care canta fix in corcodusul din fata portii. Nu prea credeam in superstitii, dar m-a speriat atat de tare incat de frica m-am dus si am luat sare si paine din casa si am aruncat in locul in care era ea. Precizez ca a cantat o singura data iar in 2 minute pana am revenit "inarmata" disparuse. Sa ma ingrijorez?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Nu ai de ce sa te temi. Sunt doar superstitii, doar vorbe din popor. Nu inseamna ca se intampla nimic, nu moare nimeni, doar a cantat o pasare.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Toate superstitiile sunt ilogice fiindca nu au absolut nici un suport real. Biata pasare a cantat si ea ca sa-si anunte prezenta in cazul in care mai era si o alta cucuvea si nimic altceva. Doar nu te astepta pe tine sa-i pui sare pe coada. A plecat sa vaneze ceva ca sa nu moara de foame.happy

| Printesa10TM a răspuns:

Nu ai de ce sa te ingrijorezi. Suntem in 2016 cine mai crede in asa ceva?!