| anonim_4396 a întrebat:

Am 12 ani si numi plac sprancenele mele, sunt "groase". Mama nu intelege ca vreau sa ma simt frumoasa in pielea mea. sad Orice i-as zice nu ma lasa imi spune ca sunt prea tanara si chestii. am si par pe picioare si urasc lucrul acesta! nu port fuste din cauza aceasta si nici pantaloni scurti! se vede foarte foarte urat! ce sa fac ca sa ma inteleaga si pe mine?sad

Răspuns Câştigător
| AlexyLuvvU a răspuns:

Ia intreab-o daca ei i-ar place sa arate asa? Eu cred ca nu. Daca nici asa nu te lasa, pune-o in fata faptului implinit! Cand nu e acasa ia epilatorul (o sa te cam doara la inceput, dar o sa te obisnuiesti repede cu el ) sau lama de ras si pune-te pe treaba tongue Daca stii sa te pensezi e perfect! Daca nu ...hmm...poate gasesti vreun video pe net in care sa iti arate ce si cum (dar ai grija sa nu iasa ceva mai rau happy si sprancenele sa fie cat de cat la fel) Bafta :*

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Cu sprancenele...trebuie sa mai astepti. Cu parul de pe picioare...iti recomand sa-l decolorezi, pana o sa ai varsta sa te epilezi. Foloseste apa oxigenata (de la farmacie) si tamponeaza cu o bucatica de vata de mai multe ori zona paroasa, lasa sa se usuce si fa iar! Pana se face blond deschis si nu se mai observa. Este posibil ca si pielea sa se faca alba, dar acest lucru trece repede.

| Aasdfghj a răspuns:

Te epilezi fara sa stie ea. dupa nu o sa mai spuna nimic:p si cu pensatul la felbig grin poti ruga o prietena sa te ajute daca u nu prea te priecepi

| Castiel a răspuns:

Da radete ce dracu esti baiat? sau te tragi din bigfoot si e normal?straight face ca fata trebuie sa te razi sa te faci frumoasa sa te intretii nu sa fi yeti