| AlexBlaze a întrebat:

Am nevoie de ajutor, am astazi test la fizica, sunt pe clasa a vi-a si nu prea stiu cum e cu transformarile, cine ma ajuta, pls help!

5 răspunsuri:
| bozioru a răspuns:

Pai nu e mare chestie...e un test predictiv care o sa ajunga la minister si o sa se faca un fel de sondaj.Ce au spus ei ca daca iei sub 4 sau 5 nu vei mia avea media mare eu cred ca sunt aberatii, ca nimeni nu sta sa verifice notele tuturor copiilor din Romania.

| AlexBlaze explică (pentru bozioru):

Eu vreau sa stiu cum sa fac transformarile?

| Anonnnnn a răspuns:

Mpai, faza cu transformarile sta cam asa.
trebuie sa stii scara, adica, gen, milimetru, centimetru, decimetru... etc.
la masura, diferenta intre scari este de 10 thinking
la arie, diferenta intre scari este de 100.
la volum, diferenta intre scari este de 1000.

nu stiu daca ai inteles ceva, nu stiu foarte bine sa explic laughing)
oricum, stai calm, esti a6a; inca n'ai de unde sa stii fizica, nu ai facut pana acum.
eu te sfatuiesc sa inveti la ea cand ti se predau lectiile si sa fii atent, ca dupa iti va fi greu happy

| AlexBlaze explică (pentru Anonnnnn):

Te inteleg foarte bine, dar ma incurc acolo unde trebuie sa mut vurgula

| Anonnnnn a răspuns (pentru AlexBlaze):

Mpai thinking
la asta ma incurc si eu :-s
stiu ca daca vrei sa faci din mm in m de ex, atatea scari cate ai, atatea numere, respectiv '0'uri trebuie sa fie dupa virgula thinking