| BlueEyes90 a întrebat:

Hey TPU:*. Am si eu o micutsa problemalaughing: deci, am 13 ani, 1.65 m si 56 de kilograme. Toata lumea spune ca sunt perfecta sau ca sunt slaba dar eu sunt de aceeasi parere, ma consider grasa si deja am facut o obsesie pentru astastraight face. Pur si simplu, nu suport sa ma ingras nici macar 1 cm. Voi ce parere aveti? Sunt grasa la 56 de kg? Thanks, funda:*.

Răspuns Câştigător
| WestSid3 a răspuns:

Nu e nimic in neregula. Si eu am aceeasi inaltime si aceeasi greutate cu tine. Nu trebuie sa ai complexe, un timp si eu aveam si ma tot gandeam ca am prea multe kiligrame, dar au fost doar impresii, mai ales ca la inaltimea ta, greutatea asta este absolut normala.
Iti mai spun un secret: Baietilor le plac fetele cu forme happy
Nu te descuraja, daca ceilalti iti spun ca le place ceea ce vad, inseamna ca asa e.
Numai bine!

7 răspunsuri:
| Bibutzu a răspuns:

Esti perfecta! ai inaltimea perfecta si kg specifice varstei si inaltimii! nu-ti face griji si nu face o obsesie din asta! sa nu te abtii de la mancare sau sa. iei(doamne fereste) pastile de slabit. ai face o mare greseala. pup. funzitzahee hee

| carminaburana43 a răspuns:

Eu la virsta ta am avut 1. 62 cm si tot vreo 52-53 kg si nu m-am considerat grasa nici un minut. E ravoitor-e cine spune asa ceva.Acum am 69 de kg si tot nu ma consider grasa.La 80 de kg da, m-as conidera.

| Puffu a răspuns:

In primul rand nu ai cum sa te ingrasi 1 CM. Un gram insa, da.
Si in al doilea, stai linistita. Esti foarte bine asa cum esti! Nu trebuie nici sa te ingrasi, nici sa slabesti. Sanatoasa sa fii :*

| A12NDRA a răspuns:

Pai scuza-ma dar eu am 1 ani, am 1. 66 si 52kg, si mai practic si un sport. Iar doctorul a zis ca pentru aceasta inaltime este foarte buna greutatea.Deci acum nu zic ca esti grasa, doamne fereste, isa iti recomand sa te duci mai mult la orele de sport.Succes!

| InoTkd95 a răspuns:

E perfect asa. Eu am 15 ani, 1, 60 si 52 de kg ( eu am si oasele grele ). Daca vrei pentru linistea ta poti sa te duci la o sala de fitness ca tot vine vacanta happy astfel vei face putine forme ca atunci cand te uiti in oglina sa fii multumita de silueta ta. Eu cred ca asta te deranjaza la tine.happy Succes!:*

| Yuhuuuuu a răspuns:

Esti in crestere. si sincer nu iti recomand sa faci astfel de obsesi... adica chiar nu esti slaba cu 56 de km la 1. 65... esti chiar ok >big grin

| ionik13 a răspuns:

E bine. Esti o persoana normala.Eu am 11 ani, 150cm si 31de kg si mai am obsesii uneori, dar ma consoleaza parintii, prietenii... Oricum esti inalta, daca ai fi avut 1. 55, 1. 56, sau pana in 1. 60 ar fi fost ceva rau. Dar asa e OK, ca sa te convingi incearca http://www.csid.ro/calory-calculator/!
Succes!