| Rorake a întrebat:

Hey TPU!
Deci, se prea poate ca peste un an sa plec din tara datorita situatiei financiare. Am aici multi prieteni la care tin mult. Acum sunt intr-a 7 -a si poate ca aceasta vara va fi ultima petrecuta cu ei. Intrebarea este cum sa le spun in momentul in care plec(DACA PLEC)? Ma gandesc sa ii chem pe toti intr-un loc si sa le spun. Si in acel moment sa ii spun fetei de care imi place ca o plac. Chiar daca as fi ramas as fi fost la liceu si nu ne-am mai vedea dar macar am fi in acel oras...

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite eu plec din tara chiar zilele astea big grin tu probabil crezi ca ai prieteneti dar de fapt nu e asa din 20 prieten numai unul sau doi tin cu adevarat la tine si iti spun asta din propria experienta si din ale altora. Daca pleci la siguranta va fi mai bine si pentru tine si pentru parinti macar vei ave un viitor..in legatura cu fata: poti sa-i spui direct in fata, bland iar mai mult nu poti face..la varsta adolescentei ni se pare ca gasim fata perfecta/baitul perfect si peste putin timp gasim pe altcineva..nu pot sa spun ca nu iti place de ea dar pot sa afirm cert ca nu are rost sa ramai doar pentru ea. In alta tara unde vei pleca iti va fi mult mai bine sivte asigur ca vei gasi o fata pe placul tau. Ai grija de tine! Te pupwinking

| Rorake explică:

Ai dreptate. Din prieteni numai 3-4 tin la mine. Acum chiar imi doresc sa plec pentru ca am constientizat asta